Ogłoszenia duszpasterskie – 07.07.2024r.

XIV Niedziela Zwykła

1. Biuro parafialne w okresie wakacyjnym czynne jest w poniedziałki, środy i piątki w godz. 16.30 – 17.30.

2. Przez cały okres wakacji Msze św. popołudniowe w niedziele sprawowane są o godz. 19.00. A w dni powszednie, od 1 lipca, o godz. 8.00 i 18.00.

3. W sobotę (13 lipca) zapraszamy na nabożeństwo fatimskie po Mszy św. wieczornej. Przy wyjściu głównym będzie można zaopatrzyć się w świece.

4. Dzisiaj po Mszy św. nasi ministranci i lektorzy zbierają datki na zakup oprzyrządowania sportowego i stroi do trenowania w piłkę nożną. Za składane ofiary składają: Bóg zapłać!

5. W dniach od 28 lipca do 6 sierpnia wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Serdecznie zapraszamy do wyruszenia na pielgrzymi szlak. Zapisy i więcej informacji u Księdza Marcina. Jak co roku pielgrzymi zachęcają do powierzenia im intencji, w których będą się modlić na szlaku. Koperty na intencje wyłożone są przy wyjściach z kościoła. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 17 lipca, po mszy świętej o godzinie 18:00.

6. W dniach od 2 -5 sierpnia planowana jest rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym do 14 lipca.

7. Kustosz sanktuarium w Markowicach serdecznie zaprasza na sumę odpustową dla chorych ku czci Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju w Markowicach, 14 lipca o godz. 15.00

8. Katolicka Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi informuje, że od 22 lipca rozpocznie rekrutację dzieci w grupach 3-4 latków oraz 5-6 latków do nowego oddziału przedszkolnego utworzonego w ramach projektu pt.: „Kreatywnie z pasją” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Szczegółowe informacje na temat oferty edukacyjnej dla dzieci będzie można uzyskać
w sekretariacie szkoły oraz na stronie internetowej szkoły i parafii.

9. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna.

10. Pod chórem można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.

11. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Lidię Matuszak, śp. Renatę Kmieć, śp. Jarosława Lewandowskiego i wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek…

12. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy błogosławieństwa Bożego i wielu łask na czas wakacji!

Szczęść Boże!