Ogłoszenia duszpasterskie – 30.06.2024r.

XIII Niedziela Zwykła

1. Trwa czas wakacji. Niech będzie on okazją do odpoczynku. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Prosimy, aby w czasie wakacji w sposób szczególny zwrócić uwagę na godny ubiór w świątyni.

2. Biuro parafialne w okresie wakacyjnym czynne będzie w poniedziałki, środy i piątki w godz. 16.30 – 17.30.

3. Przez cały okres wakacji Msze św. popołudniowe w niedziele sprawowane będą o godz. 19.00. A w dni powszednie, od 1 lipca, o godz. 8.00 i 18.00.

4. W pierwszy Czwartek miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 w intencji kapłanów i nowych, świętych powołań kapłańskich. Po Eucharystii spotkanie formacyjne dla Stowarzyszenia Powołań Kapłańskich.

5. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00.

6. W dniach od 28 lipca do 6 sierpnia wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Serdecznie zapraszamy do wyruszenia na pielgrzymi szlak. Zapisy i więcej informacji u Księdza Marcina. Jak co roku pielgrzymi zachęcają do powierzenia im intencji, w których będą się modlić na szlaku. Koperty na intencje wyłożone są przy wyjściach z kościoła.

7. W dniach od 2 -5 sierpnia planowana jest rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym do 14 lipca.

8. Kustosz sanktuarium w Markowicach serdecznie zaprasza na sumę odpustową ku czci Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju w Markowicach, 7 lipca o godz. 12.00. Odpust dla chorych sprawowany będzie 14 lipca o godz. 15.00.

9. Wspólnota Męskiego Różańca i Wojownicy Maryi działający przy parafii pw. Imienia NMP w Inowrocławiu zapraszają na V KUJAWSKĄ PIESZĄ PIELGRZYMKĘ MĘŻCZYZN do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju Pani Kujaw w Markowicach w sobotę 06.07.2024. Szczegóły i zapisy na stronie parafii imienia.pl.

10. Ofiary do puszek na dokończenie budowy wieży wyniosły: 7610 zł i 50 Euro . Bóg zapłać!

11. Pod chórem można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.

12. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Joannę Klaus, śp. Annę Osmólską, śp. Andrzeja Fasulę, śp. Lecha Kempińskiego, śp. Aurelię Wieruszewską i wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek…