Ogłoszenia duszpasterskie – 23.06.2024r.

XII Niedziela Zwykła

“Jakże brak wam wiary!”

1. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe, które są sprawowane codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.

2. Prosimy kandydatów do I komunii św. z klasy 2 o oddawanie w zakrystii książeczek z uczestnictwem w niedzielnych Mszach świętych.

3. Rozpoczął się czas wakacji. Niech stanie się on okazją do odpoczynku. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Prosimy, aby w czasie wakacji w sposób szczególny zwrócić uwagę na godny ubiór w świątyni.

4. W sobotę będziemy przeżywać Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Niech nasz udział Eucharystii będzie okazją do wypraszania licznych łask dla następcy św. Piotra na Stolicy Apostolskiej – papieża Franciszka. Składka z tego dnia przeznaczona jest tradycyjnie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

5. Od poniedziałku, 24 czerwca, przez cały okres wakacji, biuro parafialne czynne będzie w poniedziałki, środy i piątki w godz. 16.30 – 17.30.

6. W dniach od 28 lipca do 6 sierpnia wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Serdecznie zapraszamy do wyruszenia na pielgrzymi szlak. Zapisy i więcej informacji u Księdza Marcina. Jak co roku pielgrzymi zachęcają do powierzenia im intencji, w których będą się modlić na szlaku. Koperty na intencje wyłożone są przy wyjściach z kościoła.

7. W dniach od 2 -5 sierpnia planowana jest rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym do 14 lipca.

8. Katolicka Szkoła Podstawowa informuje, że jest jeszcze kilka wolnych miejsc w oddziałach przedszkolnych w grupie 3-4 latków oraz 5-6 latków. Szczegółowe informacje w sekretariacie szkoły.

9. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary do puszek na remont naszej wieży. Bóg zapłać za składane ofiary!

10. Pod chórem można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.

11. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian śp. Andrzeja Cylkę, śp. Józefa Dulębę, śp. Jerzego Wiśniewskiego, śp. Wojciecha Krużyńskiego i wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek…

12. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy błogosławieństwa Bożego i wielu łask na czas wakacji!

Szczęść Boże!