Ogłoszenia duszpasterskie – 12.05.2024r.

VII Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30, grupa dzieci z naszej parafii przystąpi po raz pierwszy do Stołu Pańskiego. Ogarniajmy je naszą modlitwą.

2. Za tydzień w niedzielę, 19 maja na Mszy św. o godz. 11.00, będziemy obchodzili rocznicę I Komunii Świętej. Serdecznie zapraszamy na tę Mszę dzieci, rodziców, rodziców chrzestnych i dziadków. Okazja do spowiedzi św. dla dzieci rocznicowych każdego dnia przed Mszami świętymi!

3. Trwa miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.

4. Rozpoczynający się tydzień przygotowuje nas nowenną do Uroczystości Zesłania Ducha Św.

5. W poniedziałek, 13 maja zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się po wieczornej Mszy św.

6. W piątek po Mszy św. Wieczornej odbędzie się spotkanie rodziców i opiekunów kandydatów, ministrantów i ceremoniarzy, którzy udają się na letni wypoczynek do Zakopanego.

7. W sobotę o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów na ministranta i ministrantów. Obecność obowiązkowa!

8. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy na odpust do parafii św. Ducha.

9. Obowiązkowe próby do bierzmowania dla wszystkich przystępujących w tym roku w piątek po wieczornej Mszy św.: 17, 24, 31 maja.

10. Zapraszamy młodzież i wszystkich chętnych do wzięcia udziału w kolejnej edycji Spotkania Młodych Lednica 2000, które odbędzie się 1 czerwca. Więcej informacji i zapisy u ks. Marcina.

11. W dniu 18 maja Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Jana Pawła II obchodzi swoją 10 rocznicę powstania. Z tej okazji Szkoła zaprasza na mszę dziękczynną, której przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Wojciech Polak Prymas Polski. Msza odbędzie się w Bazylice Mniejszej pw. Imienia NMP w Inowrocławiu 18 maja o godz. 11.00. Natomiast po mszy o godz. 18.00 w bazylice odbędzie się czuwanie modlitewne, a po nim wspólna agapa. 

12. W zakrystii można odbierać zamówione albumy z peregrynacji Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej.

13. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Emiliana Perlikowskiego. Wieczny odpoczynek…

  1.