Ogłoszenia duszpasterskie – 05.05.2024r.

VI Niedziela Wielkanocna

„Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem
i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili,
i by owoc wasz trwał”

1. Trwa miesiąc maj, który dedykowany jest Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy.

2. Od piątku zapraszamy na nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

3. Zbiórka do puszek na remont pokrycia dachowego na naszej świątyni wyniosła: 8 930 zł. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary!

4. Powoli dobiega koniec okresu wielkanocnego, dlatego przypominamy o obowiązku przystąpienia do Komunii Św. I spowiedzi wielkanocnej.

5. Obowiązkowe próby do bierzmowania dla młodzież z 1 klas szkół ponadpodstawowych w piątek po wieczornej Mszy św.: 10, 17, 24, 31 maja.

6. Próby dla dzieci pierwszokomunijnych odbędą się w poniedziałek i środę, po wieczornej mszy świętej. Dzieci przystąpią do pierwszej spowiedzi w czwartek po wieczornej mszy. Tego dnia zapraszamy również rodziców, aby skorzystali z sakramentu pokuty i pojednania.

7. Spotkanie członków Żywego Różańca odbędzie się 8 maja po porannej Mszy św. Serdecznie zapraszamy!

8. W sobotę 11 maja o godz. 11.00, grupa uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej przystąpi po raz pierwszy do Komunii Świętej.

9. W przyszłą niedzielę, 12 maja, na Mszy św. o godz. 10.30, grupa dzieci z naszej parafii przystąpi do I Komunii Świętej. Prosimy by w miarę możliwości osoby nie związane z dziećmi pierwszokomunijnymi przyszły na Eucharystię o innej porze, aby umożliwić świętowanie dzieciom i ich bliskim. Jednocześnie informujemy, że wcześniejsza Msza św. będzie sprawowana o godz. 9.15.

10. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich rodzin zaangażowanych w przygotowanie i przeprowadzenie „I Pikniku Rodzinnego LSO”. Za nagrody ufundowane przez „Ino Bank”, firmie „Pewny Sprzęt”, za dary stołu i słodkości przygotowane przez rodziców. Wszystkim za wspólnie spędzony czas składamy staropolskie „Bóg zapłać”.

11. W dniach od 30 czerwca do 4 lipca organizowany jest letni wypoczynek dla kandydatów na ministranta, ministrantów, lektorów i ceremoniarzy.

12. Plan wyjazdu i wszelkie informacje u ks. Damiana. Zapisy do 15 maja.

13. Zapraszamy młodzież i wszystkich chętnych do wzięcia udziału w kolejnej edycji Spotkania Młodych Lednica 2000, które odbędzie się 1 czerwca. Więcej informacji i zapisy u ks. Marcina.

14. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Ryszarda Adamowicza, śp. Sławomirę Dłubek Wieczny odpoczynek…