Ogłoszenia duszpasterskie – 21.04.2024r.

          IV Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza i rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania. W tę niedzielę, Słowo Boże głosi dla nas ks. dk. Artur Gołańczyk. Od poniedziałku do piątku zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, do uczestnictwa w wieczornej mszy świętej, o godz. 18:00. Na każdej z tych mszy będziemy modlić się wspólnie z przedstawicielami różnych powołań: kapłańskiego, zakonnego, misyjnego, czy rodzinnego. Podzielą się z nami swoim świadectwem odkrywania drogi powołania. Spotkanie zakończy się Adoracją Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą o powołania. W naszej modlitwie pamiętajmy o kleryku Bartku.

2. W najbliższy piątek po wieczornej Mszy świętej odbędzie się spotkanie dla wszystkich którzy w tym roku przystąpią do sakramentu bierzmowania. (wszystkie grupy). Obecność obowiązkowa.

3. W sobotę 27 kwietnia o godz. 9:00 odbędzie się próba dla dzieci pierwszokomunijnych.

4. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na remont dachu na naszej świątyni. Bóg zapłać za wszelkie składany ofiary!

5. W przyszłą niedzielę w Gnieźnie odbędą się uroczystości ku czci św. Wojciecha, który jest patronem polski i naszej diecezji.

6. Archidiecezja Gnieźnieńska wydała album upamiętniający peregrynację kopii cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej diecezji. Koszt albumu to 180 zł. Osoby, które chciałyby nabyć taki album mogą go obejrzeć w zakrystii i zapisać się na listę.

7. W dniach od 1-3 maja Parafialna Grupa Rowerowa zaprasza na majówkę do Rościnna i Puszczy Zielonki. Zapisy w zakrystii. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w środę 23 kwietnia po Mszy św.

8. Trwają prace związane z remontem dachu na kościele. W związku z tym do kościoła można wejść wejściem głównym lub bocznym przy bramie. Brama jest zamknięta i nie ma przejście w kierunku ul. Grochowej. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o zrozumienie.

9. W sobotę 4 maja o godz. 10. 30 chcemy rozegrać mecz piłki nożnej dzieci, ministranci, lektorzy kontra rodzice. Prosimy o zgłoszenie chęci udziału w zakrystii u ks. Damiana.

10. Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1,5% podatku na Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, poprzez którą pieniądze trafią do naszej Parafii. Za każdy przeznaczony grosz dziękujemy. Pod chórem wyłożone zostały kartki z danymi, które potrzebne są do odpisu.

11. Serdecznie zachęcamy do przyjmowania do swego domu kapliczki Matki Bożej. Jest to szczególna okazja do modlitwy w naszych domach. Kapliczkę zabieramy w niedzielę, a oddajemy w sobotę. Włączmy się w to szlachetne dzieło modlitwy parafialnej. Zapisy w zakrystii!

12. Pod chórem można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.

13. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Henryka Pawlaka, śp. Stanisława Zachwieję, śp. Krystynę Nowakowską, śp. Teresę Łuczak, śp. Krystynę Sychalską, śp. Irenę Maciejewską. Wieczny odpoczynek…

14. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki Matki Bożej dla naszych rodzin w nowym tygodniu.

Szczęść Boże!