Ogłoszenia duszpasterskie – 14.04.2024r.

III Niedziela Wielkanocna
„Wy jesteście świadkami tego.”

1. W sobotę 20 kwietnia odbędzie się katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych – grupa I o 9:00, grupa II o 10:00.

2. Parafia pw. św. Józefa, zaprasza 20 kwietnia o godz. 11.00 na spotkanie, osoby zainteresowane pielgrzymką do Wilna.

3. Archidiecezja Gnieźnieńska wydała album upamiętniający peregrynację kopii cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej diecezji. Koszt albumu to 180 zł. Osoby które chciały by nabyć taki album mogą go obejrzeć w zakrystii i zapisać się na listę.

4. W dniach od 1-3 maja Parafialna Grupa Rowerowa zaprasza na majówkę do Rościnna i Puszczy Zielonki. Zapisy w zakrystii. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w środę 23 kwietnia po Mszy św.

5. W dniach 25.04 do 27.04 wyrusza piesza pielgrzymka młodych do Gniezna, do grobu Świętego Wojciecha. Więcej informacji dot. pielgrzymki, oraz zapisy u ks. Marcina. Serdecznie zapraszamy młodzież od 15 roku życia do wzięcia udziału!

6. Trwają prace związane z remontem dachu na kościele. W związku z tym do kościoła można wejść wejściem głównym lub bocznym przy bramie. Brama jest zamknięta i nie ma przejście w kierunku ul. Grochowej. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o zrozumienie.

7. Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1,5% podatku na Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, poprzez którą pieniądze trafią do naszej Parafii. Za każdy przeznaczony grosz dziękujemy. Pod chórem wyłożone zostały kartki z danymi, które potrzebne są do odpisu.

8. Pod chórem LSO będzie rozprowadzać ostatnie buteleczki z wodą święconą. Zebrane datki zasilą ich fundusz ministrancki. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

9. W zakrystii znajduje się księga Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i tekst formuły przyrzeczenia. Od dnia wpisania się na listę przez 9 miesięcy należy odmawiać dziesiątkę różańca oraz odmówić specjalną modlitwę. Zapraszamy do tego szlachetnego dzieła.

10. Serdecznie zachęcamy do przyjmowania do swego domu kapliczki Matki Bożej. Jest to szczególna okazja do modlitwy w naszych domach. Kapliczkę zabieramy w niedzielę, a oddajemy w sobotę. Włączmy się w to szlachetne dzieło modlitwy parafialnej. Zapisy w zakrystii!

11. Pod chórem można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.

12. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Krystynę Kawalerską, śp. Czesławę Kapturską, śp. Franciszka Sobańskiego i wszystkich naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek…

 

12. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki Matki Bożej dla naszych rodzin w nowym tygodniu.

Szczęść Boże!