Ogłoszenia duszpasterskie – 07.04.2024r.

Niedziela Bożego Miłosierdzia

„Powiedz, że miłosierdzie jest największym przymiotem Boga. Wszystkie dzieła rąk moich są ukoronowane miłosierdziem”.

 

1. Dziś Niedziela Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy o godz. 15.00 na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

2. Dzisiaj pod chórem LSO będzie jeszcze rozprowadzać buteleczki z wodą święconą. Zebrane datki zasilą ich fundusz ministrancki. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

3. Jutro będziemy obchodzili Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu na Mszy św. o godz. 1800 odbędzie się uroczyste rozpoczęcie podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którego życie jest zagrożone.

4. W sobotę (13 kwietnia) zapraszamy kandydatów na ministranta, ministrantów, lektorów, ceremoniarzy i wszystkich chętnych chłopców z parafii na mecz piłki nożnej na przykościelnym Orliku. Początek o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy!

5. Parafia pw. św. Józefa, zaprasza 20 kwietnia o godz. 11.00 na spotkanie, osoby zainteresowane pielgrzymką do Wilna.

6. Próba spowiedzi dla dzieci pierwszokomunijnych z grupy I odbędzie się w czwartek 11 kwietnia po mszy św. o godz. 18:00, natomiast dla grupy II (SP5 i pozostałe szkoły) w piątek 12 kwietnia. Jednocześnie ogłaszamy, że katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w sobotę 20 kwietnia – grupa I o 9:00, grupa II o 10:00.

7. W dniach 25.04 do 27.04 wyrusza piesza pielgrzymka młodych do Gniezna, do grobu Świętego Wojciecha. Więcej informacji dot. pielgrzymki, oraz zapisy u ks. Marcina. Serdecznie zapraszamy młodzież od 15 roku życia do wzięcia udziału!

8. Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1,5% podatku na Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, poprzez którą pieniądze trafią do naszej Parafii. Za każdy przeznaczony grosz dziękujemy. Pod chórem wyłożone zostały kartki z danymi, które potrzebne są do odpisu.

9. Serdecznie zachęcamy do przyjmowania do swego domu kapliczki Matki Bożej. Jest to szczególna okazja do modlitwy w naszych domach. Kapliczkę zabieramy w niedzielę, a oddajemy w sobotę. Włączmy się w to szlachetne dzieło modlitwy parafialnej. Zapisy w zakrystii!

10. Pod chórem można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.

11. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Barbarę Kwiatkowską, śp. Jarosława Stępniewskiego i wszystkich naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek…

12. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki Matki Bożej dla naszych rodzin w nowym tygodniu.

Szczęść Boże!