Ogłoszenia duszpasterskie – 04.02.2024r.

V Niedziela Zwykła
„Z nastaniem wieczora, gdy słońce zaszło, przynosili do Niego wszystkich chorych i opętanych”

1. Dobiegła końca wizyta duszpasterska. Wszystkim rodzinom, które włączyły się we wspólną modlitwę o błogosławieństwo dla ich domów oraz za ofiary na rzecz kościoła, składamy staropolskie Bóg zapłać.  

2. Od poniedziałku Msze św. sprawowane będą w porządku zwykłym, czyli o godz. 8.00, 17.00 i 18.00. 

3. Biuro parafialne czynne w dni powszednie od godz. 16.30 do 17.30. a w soboty od 9.00 do 10.00. 

4. W środę po rannej Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy. 

5. Zapraszamy młodzież z naszej parafii (szczególnie tę, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania) na adorację Najświętszego Sakramentu w piątek 9 lutego, o godz. 19:00, w kościele pw. Św. Krzyża. 

6. W sobotę 10 lutego odbędą się katechezy dla dzieci pierwszokomunijnych: grupa I – godz. 9:00, grupa II i III – godz. 10:00. Tego dnia przyjedzie p. Kostrzewska, u której będzie można zamówić albę dla dziecka na Pierwszą Komunię Świętą. 

7. W niedzielę 11 lutego, przypada Światowy Dzień Chorego. Tego dnia zapraszamy osoby chore i starsze na Msze św. o godz. 9.30, podczas której zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Przypominamy, że sakrament ten mogą przyjąć osoby chore i w podeszłym wieku, które są w stanie łaski uświęcającej! Prosimy członków rodzin czy sąsiadów o pomoc tym osobom w dotarciu do świątyni. 

8. Również w niedzielę 11 lutego, odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu “W brzuchu ryby”, skierowanego do tych, którzy zastanawiają się nad swoją życiową drogą. Rozpocznie się ono o godz. 17:30 w “Zwiastunie”, przy parafii Zwiastowania NMP. 

9. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomogli przy demontażu dekoracji bożonarodzeniowej. Panom, grupie młodzieży oraz paniom za posprzątanie kościoła. Niech dobry Bóg wszystkim hojnie błogosławi. Bóg zapłać! 

10. Katolicka Szkoła Podstawowa informuje, że rozpoczęły się już zapisy do oddziałów przedszkolnych i klasy I. Wszelkie informacje można uzyskać również w sekretariacie szkoły. 

11. Zbiórka kandydatów, ministrantów i lektorów związana z zakończeniem kolędowania odbędzie się w sobotę o godz. 11.30. Spotkanie osób wyjeżdzających na Zimowisko odbędzie się w sobotę po wieczornej Mszy św. 

12. W sobotę 10 lutego, Ks. Waldemar odwiedzi chorych i starszych z komunią św. 

13. Informujemy, że sakrament bierzmowania w naszej parafii zostanie udzielony 8 czerwca 2024 roku, na mszy świętej, o godz. 18:00.  

14. Dziękujemy za ubiegłotygodniowe ofiary na dokończenie budowy sufitu w świątyni, które wyniosły 8 tys. zł. Bóg zapłać! 

15. Pod chórem można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego.” 

16. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu parafian:  śp. Jadwigę Boczek, śp. Andrzeja Jedynaka, śp. Irenę Goczkowską, śp. Zygmunta Świtka, śp. Artura Banasiaka  i wszystkich naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek…

17. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki Matki Bożej dla naszych rodzin w nowym tygodniu.

Szczęść Boże!