Ogłoszenia duszpasterskie – 21.01.2024r.

III Niedziela Zwykła
„Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”

1. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Niech ona będzie okazją do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się i rozmowy o problemach i radościach nie tylko poszczególnej rodziny, ale całej naszej wspólnoty parafialnej. Z kościoła można zabrać wodę święconą. Jeśli na kolędzie nie mamy takiej wody, to prosimy  o poinformowanie o tym księdza na początku wizyty. Plan kolędy znajduje się  w gablotach ogłoszeń na facebooku i na stronie internetowej. W czasie kolędy, biuro parafialne czynne będzie od poniedziałku do soboty w godz. 9.00-10.00. 

2. W okresie kolędowym Msze św. sprawowane są od poniedziałku do piątku o godz. 8.00 i 15.00 z koronką do Bożego Miłosierdzia, a w sobotę  o godz. 8.00 i 18.00. 

3. Dziś gościć będziemy chór Halka, który ubogaci Mszę św. o godz. 12.30 śpiewem kolęd. Po Mszy św. chór zaśpiewa jeszcze kilka utworów. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy. 

4. Parafia pw. Zwiastowania NMP w Inowrocławiu organizuje wyjazd do bydgoskiej opery 24 lutego na “Czarodziejski Flet” W.A. Mozarta. Zostało ok. 10 miejsc. Koszt, to 90 zł. Zapisy u ks. Marcina do 11 lutego. 

5. Zapraszamy LSO na zbiórkę w sobotę o godz. 10.30 w związku z kolędowaniem. Obecność obowiązkowa! 

6. Bóg zapłać za ubiegłotygodniową składkę inwestycyjną, która wyniosła: 11 445 zł. 

7. Za tydzień składka do puszek na dokończenie sufitu. 

8. Instytut Prymasa Józefa Glempa w Inowrocławiu zaprasza na spotkanie pt. CZŁOWIEK OPATRZNOŚCI. Wspomnienie o Prymasie Józefie Glempie z okazji 11. rocznicy śmierci. W spotkaniu udział wezmą: kard. Kazimierz Nycz , prof. Michał Białkowski oraz dr Milena Kindziuk. Wydarzenie będzie miało miejsce 26 stycznia 2024 r. o godz. 17:00 w Instytucie Prymasa Józefa Glempa – pl. Klasztorny 2  w Inowrocławiu. Bezpłatne wejściówki do odbioru w Kujawskim Centrum Kultury  od 8 stycznia. 

9. Serdecznie zachęcamy do przyjmowania do swego domu kapliczki Matki Bożej ze Szensztatu. Jest to szczególna okazja do modlitwy o pokój na świecie w naszych domach. Kapliczkę zabieramy w niedzielę, a oddajemy w sobotę. Włączmy się  w to szlachetne dzieło modlitwy parafialnej. 

10. W kościele włączone jest ogrzewanie. Bardzo prosimy o zamykanie drzwi! 

11. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu parafian:  śp. Paulinę Frydryszewską, Krystynę Pawlaczyk, Renatę Kwiatkowską, Zbysława Wiśniewskiego i wszystkich naszych bliskich zmarłych … Wieczny odpoczynek… 

12. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki Matki Bożej dla naszych rodzin w nowym tygodniu.

Szczęść Boże!