Ogłoszenia duszpasterskie – 07.01.2024r.

Niedziela Chrztu Pańskiego
„Ty jesteś moim Synem umiłowanym, w Tobie mam upodobanie”

1. Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. Choć w naszych kościołach kolędy będą rozbrzmiewać jeszcze do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, to jednak liturgia będzie już kierować nasz wzrok na Jezusa, który rozpoczyna swoją publiczną działalność.

2. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Niech ona będzie okazją do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się i rozmowy o problemach i radościach nie tylko poszczególnej rodziny, ale całej naszej wspólnoty parafialnej. Z kościoła można zabrać wodę święconą. Jeśli na kolędzie nie mamy takiej wody, to prosimy o poinformowanie o tym księdza na początku wizyty. Plan kolędy znajduje się w gablotach ogłoszeń na facebooku i na stronie internetowej. W czasie kolędy, biuro parafialne czynne będzie od poniedziałku do soboty w godz. 9.00-10.00.

3. W okresie kolędowym Msze św. sprawowane są od poniedziałku do piątku o godz. 8.00 i 15.00 z koronką do Bożego Miłosierdzia, a w sobotę o godz. 8.00 i 18.00.

4. W kościele włączone jest ogrzewanie. Bardzo prosimy o zamykanie drzwi!

5. Prosimy o sprawdzanie intencji Mszy świętych wywieszonych w gablotach przed kościołem.

6. Informujemy, że w minionym tygodniu zostało zamontowane nowe oświetlenie prezbiterium.

7. Zapraszamy na zbiórkę w sobotę o godz. 9.30 LSO w związku z kolędowaniem. Obecność obowiązkowa!

8. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: śp. Grażynę Franczak, śp. Kazimierę Furmaniak, śp. Mariannę Popielińską, śp. Ewę Ziemkiewicz i wszystkich naszych bliskich zmarłych … Wieczny odpoczynek…

9. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy błogosławionego tygodnia. Niech wśród nas nie zabraknie gorliwej modlitwy o pokój na świecie!

Szczęść Bożę!