Ogłoszenia duszpasterskie – 24.12.2023r.

IV Niedziela Adwentu
„Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego”

1. Jutro obchodzić będziemy pamiątkę Narodzenia Chrystusa. Zapraszamy na Pasterkę, czyli Mszę św. sprawowaną o północy z niedzieli na poniedziałek. Wcześniej w naszych wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. Niech towarzyszy jej wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, dzielenie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. W uroczystość Bożego Narodzenia, Msze św. będą sprawowane jak w niedzielę!

3. We wtorek, drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, obchodzimy wspomnienie św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. sprawowane będą jak w niedzielę. Tego dnia o godz. 14.30 zapraszamy wszystkich do wspólnego śpiewania kolęd, a szczególnie dzieci z ich planszami roratnimi.

4. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować paniom, które posprzątały naszą świątynię do przeżycia nadchodzących świąt. Bóg zapłać.

5. Dziękujemy wszystkim, którzy pod przewodnictwem ks. Waldemara przygotowali dekorację bożonarodzeniową, jak również za ofiary na ten cel. Niech Dziecię Boże wszystkim błogosławi.

6. Opłatki na stół wigilijny można nabyć w wejściu do wieży kościoła.

7. W przyszłą niedzielę przypadnie ostatni dzień roku 2023. Po Mszy świętej o godzinie 18.00 odprawimy  nabożeństwo dziękczynno – błagalne za miniony czas.

8. W wejściu do wieży kościoła można nabyć opłatki na stół wigilijny. Nie ma już świec caritas!

9. Przy wyjściach z kościoła można jeszcze nabyć sianko na stół wigilijny, jak również kalendarz parafialny na rok 2024. (cena nie mniej niż 25 zł) Ofiary ze sprzedaży sianka i kalendarzy zostaną przeznaczone na wakacyjny wypoczynek dla ministrantów i lektorów.

10. W sobotę, 30 grudnia, po rannej Mszy św. odbędzie się spotkanie opłatkowe dla członków Żywego Różańca.

11. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy po Nowym Roku.

12. Biuro parafialne po świętach i przez cały okres kolędowania będzie czynne od poniedziałku do soboty w godz. od 9.00 do 10.00.

13. Od 27 grudnia do końca kolędy Msza św. wieczorna będzie sprawowana o godz. 15.00 natomiast w soboty o godz. 18.00!

14. Pod chórem można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.

15. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Zofię Bąbel, śp. Karola Galwasa, śp. Krzysztofa Jakubczyka, śp. Kunegundę Witkowską, śp. Emilię Michalak i wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek…

16. Niech ostatnie godziny adwentu zaprosą nas do refleksji nad naszym życiem i stanią się czasem radosnego oczekiwania na przyjście Pana na ziemię. Życzymy błogosławionego tygodnia wszystkim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii!

Szczęść Boże!