Ogłoszenia duszpasterskie – 10.12.2023r.

II Niedziela Adwentu  
„Przygotujcie drogę Panu, prostujcie dla Niego ścieżki”

1. Rozpoczynamy Adwent, czas oczekiwania na przyjście Pana. Roraty sprawowane będą od poniedziałku do soboty o 6.30. Piętnaście minut przed roratami będziemy śpiewać Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dla dzieci roraty sprawowane będą w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału.

2. W okresie Adwentu Msze św. sprawowane będą w dni powszednie o godz. 6.30, 17.00 i 18.00.

3. Trwa akcja „Wigilijne Dzieło pomocy dzieciom”. Opłatki na stół wigilijny można nabyć w zakrystii.

4. W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 12.30 będzie miało miejsce odsłonięcie i poświęcenie tablicy upamiętniającej osobę ks. kan. Zenona Rutkowskiego. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

5. W piątek po Mszy o godz. 18.00 zbiórka dla lektorów i ceremoniarzy. Obecność obowiązkowa!

6. Od dzisiaj ministranci i lektorzy będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny, natomiast w III Niedzielę Adwentu będzie można nabyć duży kalendarz parafialny. Edycja limitowana.

7. W przyszła niedzielę przy wyjściu z kościoła zbierane będą do koszyczka dobrowolne ofiary na przygotowanie dekoracji bożonarodzeniowej.

8. Społeczność Katolickiej Szkoły Podstawowej w Inowrocławiu zaprasza na jasełka pt. „Polskie Betlejem, czyli droga do świętości”. Przedstawienie odbędzie się 18 grudnia o godzinie 17.00 w Teatrze Miejskim. Wstęp wolny. Szczegóły znajdują się na plakatach.

9. Pragniemy ponownie włączyć się w świąteczną akcję „Paczuszka dla Maluszka”. Jest to zbiórka darów, które zostaną przekazane do Domu Dziecka w Aleksandrowie Kujawskim. W domu tym przebywają dziewczynki i chłopcy w wieku od 10 do 18 lat. Dzieci najbardziej potrzebują artykułów szkolnych, higienicznych nowych kocy, bardzo ucieszą się również ze słodyczy.  Każdy, kto zechce pomóc dzieciom w potrzebie, może przygotować i zostawić dary pod choinką, która będzie ustawiona w kościele, a w zamian zabrać papierową bombkę.

10. Spotkanie grupy przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, którą prowadzi ks. Paweł odbędzie się we wtorek 12 grudnia po Mszy św. o godz. 18:00. Ks. Waldemara w piątek po roratach.

11. Dzisiaj o godz. 17:30 w parafii Zwiastowania NMP odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu „W brzuchu ryby”, które kierowanie jest do młodzieży od 8 klasy szkoły podstawowej wzwyż. Zapraszamy.

12. Pod chórem można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.

13. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Henryka Milewskiego, śp. Zbigniewa Nowackiego, śp. Wojciecha Majerskiego, śp. Zbigniewa Stachowiaka, śp. Jarosława Mroza, śp. Krzysztofa Maciejczaka, śp. Henryka Chybickiego, śp. Andrzeja Dybicza i wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek…

14. Niech czas adwentu zaprosi nas do refleksji nad naszym życiem i stanie się czasem radosnego oczekiwania na przyjście Pana na ziemię. Życzymy błogosławionego tygodnia wszystkim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii!

Szczęść Boże!