• Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego 2024

Ogłoszenia duszpasterskie – 03.12.2023r.

I Niedziela Adwentu 

„Lecz co wam mówię, do wszystkich mówię: Czuwajcie!”

1. Rozpoczynamy Adwent, czas oczekiwania na przyjście Pana. Roraty sprawowane będą od poniedziałku do soboty o 6.30. Piętnaście minut przed roratami będziemy śpiewać Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dla dzieci roraty sprawowane będą w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału.

2. W okresie Adwentu Msze św. sprawowane będą w dni powszednie o godz. 6.30, 17.00 i 18.00.

3. Rozpoczyna się akcja „Wigilijne Dzieło pomocy dzieciom”. Niech w żadnym domu nie zabraknie wigilijnej świecy. Świece wigilijne (duża 18 zł a mała 8 zł) oraz opłatki na stół wigilijny można nabyć od dzisiaj w wejściu do wieży kościoła.

4. Od przyszłej niedzieli ministranci i lektorzy będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny, natomiast w III Niedzielę Adwentu będzie można nabyć duży kalendarz parafialny. Edycja limitowana.

5. W środę po rannej Mszy świętej spotkanie formacyjne Żywego Różańca. Spotkanie formacyjne dla członków Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich, odbędzie się w czwartek po roratach.

6. Pragniemy ponownie włączyć się w świąteczną akcję „Paczuszka dla Maluszka”. Jest to zbiórka darów, które zostaną przekazane do Domu Dziecka w Aleksandrowie Kujawskim. W domu tym przebywają dziewczynki i chłopcy w wieku od 10 do 18 lat. Dzieci najbardziej potrzebują artykułów szkolnych, higienicznych nowych kocy, bardzo ucieszą się również ze słodyczy.  Każdy, kto zechce pomóc dzieciom w potrzebie, może przygotować i zostawić dary pod choinką, która będzie ustawiona w kościele, a w zamian zabrać papierową bombkę.

7. Katechezy dla dzieci pierwszokomunijnych odbędą się w sobotę 9 grudnia. Grupa I – godz. 9:00, grupa II – godz. 10:00, grupa III – godz. 11:00.

8. Parafia św. Józefa w Inowrocławiu zaprasza na modlitwę przy relikwiach bł. Rodziny Ulmów. Dnia 9 grudnia o 18:30 będzie miała miejsce uroczysta Msza św. w intencji rodzin pod przewodnictwem bp. Radosława Orchowicza. Od godziny 20:00 będzie miała miejsce całonocne czuwanie prowadzone przez wiernych parafii dekanatów inowrocławskich. Nasza parafia czuwa od godz. 4:00. zapraszamy wszystkich do włączenia się w tę modlitwę.

9. W przyszłą niedzielę, na mszy świętej o godz. 11:00 poświęcimy medaliki dzieci pierwszokomunijnych.

10. Młodzież zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu w piątek 8 grudnia o godz. 19:00 w kościele Zwiastowania NMP w Inowrocławiu.

11. W niedzielę 10 grudnia o godz. 17:30 w parafii Zwiastowania NMP odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu „W brzuchu ryby”, które kierowanie jest do młodzieży od 8 klasy szkoły podstawowej wzwyż. Zapraszamy.

12. Dziękujemy za ubiegłotygodniową składkę na dokończenie sufitu, która wyniosła: 7 410 zł. Bóg zapłać!

13. Pod chórem można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.

14. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Tadeusza Komora i wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek…

15. Niech czas adwentu zaprosi nas do refleksji nad naszym życiem i stanie się czasem radosnego oczekiwania na przyjście Pana na ziemię. Życzymy błogosławionego tygodnia wszystkim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii!

Szczęść Boże!