Ogłoszenia duszpasterskie – 26.11.2023r.

      Uroczystość Chrystusa Króla

„Chrystus Wodzem, Chrystus Królem, Chrystus, Chrystus Władcą nam!”

1. Dzisiejsza uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata rozpoczyna ostatni tydzień roku liturgicznego.

2. W środę po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie grupy ks. Damiana, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.

3. Przypominamy, że wymienianki roczne za zmarłych można składać do dzisiejszej niedzieli. Nowe wymienianki sprawowane będą od przyszłej niedzieli, przed Mszą św. o godz. 9.30.

4. W piątek przypada I piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Okazja do spowiedzi od godz. 16.30.

5. Chorych i starszych parafian z Komunią Św. odwiedzimy w sobotę od godz. 8.00.

6. Od I Niedzieli Adwentu, rozpocznie się akcja „Wigilijne Dzieło pomocy dzieciom”. Niech w żadnym domu nie zabraknie wigilijnej świecy. Świece wigilijne (duża 18 zł a mała 8 zł) oraz opłatki na stół wigilijny będzie można nabyć w przyszłą niedzielę w wejściu do wieży kościoła.

7. Od przyszłej niedzieli pragniemy ponownie włączyć się w świąteczną akcję „Paczuszka dla Maluszka”. Jest to zbiórka darów, które zostaną przekazane do Domu Dziecka w Aleksandrowie Kujawskim. W domu tym jest 14 dzieci- dziewczynki i chłopcy w wieku od 10 do 18 lat. Dzieci najbardziej potrzebują artykułów szkolnych, higienicznych nowych koców, bardzo ucieszą się również ze słodyczy.  Każdy, kto zechce pomóc dzieciom w potrzebie, może przygotować i zostawić dary pod choinką, która będzie ustawiona w kościele, a w zamian zabrać papierową bombkę.

8. Organizujemy “Zimowisko 2024” dla lektorów, ministrantów i ich rodzin w Białym Dunajcu od 19 lutego do 24 lutego (II tydzień ferii). Koszt 1350 zł. Plan wyjazdu na parafialnym Facebooku, stronie parafialnej, a więcej informacji u ks. Damiana.

9. Zapraszamy do przyjmowania kapliczki Matki Bożej ze Szensztatu. Jest to szczególna okazja do modlitwy o pokój na świecie w naszych domach. Kapliczkę zabieramy w niedzielę, a oddajemy w sobotę. Włączmy się w to szlachetne dzieło modlitwy parafialnej.

10. Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich Archidiecezji Gnieźnieńskiejobchodzi 30-tą rocznicę powstania. Z tej okazji w sobotę 9 grudnia odbędzie się pielgrzymka do grobu św. Wojciecha i dzień skupienia. Zaproszenie skierowane jest do istniejących już kół SWPK, ale także do innych chętnych osób pragnących włączyć się w modlitwę o powołania. Zapisy do 30 listopada w zakrystii koszt 25 zł.

11. Zbiórka kandydatów, ministrantów, lektorów i ceremoniarzy odbędzie się w sobotę o godz. 10.00. Obecność obowiązkowa!

12. Wzorem lat ubiegłych pragniemy poinformować, że w grudniu pojawi się nasz kalendarz parafialny zaprojektowany przez ministrantów i lektorów.

13. Dzisiaj przy wyjściach z kościoła są zbierane ofiary na dokończenie budowy sufitu w naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiary!

14. Pod chórem można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.

15. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Mirosława Włodarczyka, śp. Urszulę Trawę i wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek…

16. Niech nadchodzący czas adwentu zaprosi nas do refleksji nad naszym życiem i stanie się czasem radosnego oczekiwania na przyjście Pana na ziemię. Życzymy błogosławionego tygodnia wszystkim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii!

Szczęść Boże!