Ogłoszenia duszpasterskie – 19.11.2023r.

XXXIII Niedziela Zwykła
„Dobrze, sługo dobry i wierny. Byłeś wierny w niewielu rzeczach, nad wieloma cię postawię; wejdź do radości twego pana”

1. Wymienianki roczne za zmarłych można składać w zakrystii lub biurze parafialnym do 26 listopada. Nowe wymienianki roczne sprawowane będą od I niedzieli adwentu (3grudnia), w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9:30. Formularze znajdują się w zakrystii.

2. Zapraszamy wraz ze Wspólnotą Jan Chrzciciel na jednodniowy Kurs Wypełnienie (Kurs Filip). Jest to spotkanie, które może zmienić Twoje życie i wypełnić dobrem, którego najbardziej potrzebujesz. Kurs odbędzie się w sobotę 25 listopada w Katolickiej Szkole Podstawowej, szczegółowe informacje na parafialnym facebooku oraz na plakacie umieszczonym w gablocie parafialnej. WSTĘP WOLNY.

3. Dzisiaj o godz. 15:30 w kościele św. Józefa w Inowrocławiu odbędzie się Koncert Cecyliański. Wystąpią soliści oraz chóry – PRO ARTE oraz Halka. Wstęp wolny, zapraszamy serdecznie!

4. Organizujemy “Zimowisko 2024” dla lektorów, ministrantów i ich rodzin w Białym Dunajcu od 19 lutego do 24 lutego (II tydzień ferii). Koszt 1350 zł. Plan wyjazdu na parafialnym Facebooku, stronie parafialnej, a więcej informacji u ks. Damiana.

5. Diecezjalny Duszpasterz kolejarzy ks. proboszcz Paweł Kowalski zaprasza  kolejarzy, emerytów oraz rodziny kolejarskie do udziału we Mszy Św. w Uroczystości Św. Katarzyny w sobotę 25 listopada o godz. 16:00 w kościele pw. Chrystusa Miłosiernego. Po Mszy Św. zapraszamy na spotkanie przy stole w dawnej kaplicy.

6. Zapraszamy młodzież (szczególnie tę, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania), na Adorację Najświętszego Sakramentu z rozważaniami przygotowanymi przez Inowrocławskie Duszpasterstwo Młodzieży, w piątek 24 listopada, o godz. 19:00.

7. Spotkanie grupy przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, którą prowadzi ks. Paweł odbędzie się we wtorek 21 listopada po Mszy św. o godz. 18:00.

8. Katechezy dla dzieci z kl. 3 przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędą się w sobotę 25 listopada. Grupa I – 9:00, grupa II – 10:00, grupa III – 11:00.

9. Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich Archidiecezji Gnieźnieńskiej obchodzi 30-tą rocznicę powstania. Z tej okazji w sobotę 9 grudnia odbędzie się pielgrzymka do grobu św. Wojciecha i dzień skupienia. Zaproszenie skierowane jest do istniejących już kół SWPK, ale także do innych chętnych osób pragnących włączyć się w modlitwę o powołania. Zapisy do 30 listopada w zakrystii.

10. W przyszłym tygodniu odbędzie się zbiórka do puszek na dokończenie sufitu w naszym kościele. Bóg zapłać za składane ofiary na ten cel!

11. Bóg zapłać za ubiegłotygodniową składkę inwestycyjną, która wyniosła: 11 539 zł.

12. Pod chórem można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.

13. Prosimy o potwierdzanie rezerwowanych intencji mszalnych na 2 tygodnie przed ich odprawieniem. W innym przypadku będą one anulowane.

14. Zapraszamy do przyjmowania kapliczki Matki Bożej ze Szensztatu. Jest to szczególna okazja do modlitwy o pokój na świecie w naszych domach. Kapliczkę zabieramy w niedzielę, a oddajemy w sobotę. Włączmy się w to szlachetne dzieło modlitwy parafialnej.

15. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Aurelię Nowicką, śp. Kazimierza Bartosiewicza, śp. Ferdynanda Zarembę i wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek…

16. Niech w naszym osobistym życiu nie zabraknie modlitwy o pokój, którego tak brakuje na świecie i w naszych rodzinach. Życzymy błogosławionego tygodnia wszystkim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii!

Szczęść Boże!