Ogłoszenia duszpasterskie – 12.11.2023r.

XXXII Niedziela Zwykła

„Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny”

1. Przypominamy, że wymienianki roczne za zmarłych można składać w zakrystii lub biurze parafialnym do 26 listopada. Nowe wymienianki roczne sprawowane będą od I niedzieli Adwentu, w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.30. Formularze znajdują się w zakrystii.

2. Zapraszamy wraz ze Wspólnotą Jan Chrzciciel na jednodniowy Kurs Wypełnienie (Kurs Filip). Jest to spotkanie, które może zmienić Twoje życie i wypełnić dobrem, którego najbardziej potrzebujesz. Kurs odbędzie się w sobotę 25 listopada w Katolickiej Szkole Podstawowej, szczegółowe informacje na parafialnym facebooku oraz na plakacie umieszczonym w gablocie parafialnej. WSTĘP WOLNY.

3. W przyszłą niedzielę (19.11.2023) o godz.15.30 w kościele św. Józefa w Inowrocławiu odbędzie się Koncert Cecyliański. Wystąpią soliści oraz chóry – PRO ARTE oraz Halka. Wstęp wolny, zapraszamy serdecznie!

4. Organizujemy “Zimowisko 2024” dla lektorów, ministrantów i ich rodzin w Białym Dunajcu od 19 lutego do 24 lutego (II tydzień ferii). Koszt 1350 zł. Plan wyjazdu na parafialnym Facebooku, stronie parafialnej, a więcej informacji u ks. Damiana.

5. Diecezjalny Duszpasterz kolejarzy ks. proboszcz Paweł Kowalski zaprasza  kolejarzy, emerytów oraz rodziny kolejarskie do udziału we Mszy Św. w Uroczystości Św. Katarzyny w sobotę 25 listopada o godz. 16.oo w kościele pw. Chrystusa Miłosiernego. Po Mszy Św. zapraszamy na spotkanie przy stole w dawnej kaplicy.

6. Dzisiejsza składka zostanie przekazana na cele inwestycyjne w parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary!

7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć kalendarz misyjny przedstawiający pracę misyjną w Indiach. Dochód ze sprzedaży pomoże siostrom zakonnym, które prowadzą dom dla trędowatych w tym kraju, a który wspierał również śp. ksiądz kanonik Zenon. Koszt to nie mniej niż 20 zł. Bóg zapłać!

8. Pod chórem można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.

9. Prosimy o potwierdzanie rezerwowanych intencji mszalnych na 2 tygodnie przed ich odprawieniem. W innym przypadku będą one anulowane.

10. Zapraszamy do przyjmowania kapliczki Matki Bożej ze Szensztatu. Jest to szczególna okazja do modlitwy o pokój na świecie w naszych domach. Kapliczkę zabieramy w niedzielę, a oddajemy w sobotę. Włączmy się w to szlachetne dzieło modlitwy parafialnej.

11. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Krystynę Bogdan, śp. Annę Kurzydłowską, śp. Mariannę Nowicką, śp. Rafała Szadłowskiego, śp. Krystynę Pankowską i wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek…