Ogłoszenia duszpasterskie – 05.11.2023r.

XXXI Niedziela Zwykła  

„Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony

1. W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. W związku z tym należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św. odmówić modlitwy w intencjach Ojca Świętego, nawiedzić cmentarz oraz pomodlić się za zmarłych. 

2. Różaniec za zmarłych z wymieniankami sprawowany będzie od 2 do 6 listopada o 1. odz. 17.30, a w niedzielę, 5 listopada – o godz. 9.00. Wymienianki prosimy składać w zakrystii lub w biurze parafialnym. Nowe wymienianki roczne sprawowane będą od pierwszej niedzieli Adwentu, w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.30. Formularze znajdują się w zakrystii. 

3. W środę po Mszy św. o godz. 8.00 zapraszamy wspólnotę Żywego Różańca na spotkanie formacyjne. 

4. W sobotę przypada kolejna rocznica odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.00 w intencji Ojczyzny po której, dzieci otrzymają rogale marcińskie. Po każdej mszy świętej, młodzież z naszej parafii będzie rozprowadzać patriotyczne wstążki. Tego dnia Msze św. sprawowane będą jeszcze o godz. 8.00; 17.00  i 18.00. W sobotę 11 listopada, biuro parafialne będzie nieczynne!  

5. Zapraszamy wraz ze Wspólnotą Jan Chrzciciel na jednodniowy Kurs Wypełnienie (Kurs Filip). Jest to spotkanie, które może zmienić Twoje życie i wypełnić dobrem, którego najbardziej potrzebujesz. Kurs odbędzie się w sobotę 25 listopada w Katolickiej Szkole Podstawowej, szczegółowe informacje na parafialnym facebooku oraz na plakacie umieszczonym w gablocie parafialnej. WSTĘP WOLNY. 

6. W przyszłym tygodniu składka zostanie przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii. Bóg zapłać za wszelkie ofiary! 

7. Przy wyjściach z kościoła możemy wspomóc ofiarą akcję „Polak z sercem”. Jest to akcja charytatywna, której celem jest pomoc Polakom zamieszkującym Kresy Wschodnie. Bóg zapłać za złożone ofiary. 

8. Pod chórem można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”. 

9. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Zbigniewa Waszkiewicza, śp. Józefa Ziółkowskiego, śp. Mirosława Kwiatkowskiego, śp. Alicję Żelazną, śp. Aleksandrę Pietrzykowską, śp. Dorotę Falgowską i wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek…