Ogłoszenia duszpasterskie – 29.10.2023r.

XXX Niedziela Zwykła
„Ludzie mówią ”czas to pieniądz”, a ja Wam powiadam:
„Czas to miłość” –
bł. kard. Stefan Wyszyński

1. Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie sprawowane będą do wtorku o godz. 17.30.

2. Dzieci zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe w poniedziałek, o godz.16.30.

3. Zapraszamy na kolejną Noc Świętych. Odbędzie się ona we wtorek 31 października pod hasłem: „ŚwięTy”. Rozpoczynamy w kościele pw. św. Mikołaja, o godz. 19:30, by potem udać się „pochodem świętych” do kościoła pw. św. Krzyża. Nasze zaproszenie szczególnie kierujemy do młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania!

4. W środę obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. tego dnia sprawowane będą o 7.30, 9.30, 11.00 i 18.00.

5. W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. W związku z tym należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św. odmówić modlitwy w intencjach Ojca Świętego, nawiedzić cmentarz oraz pomodlić się za zmarłych.

6. Różaniec za zmarłych z wymieniankami sprawowany będzie od 2 do 6 listopada o godz. 17.30, a w niedzielę, 5 listopada – o godz. 9.00. Wymienianki prosimy składać w zakrystii lub w biurze parafialnym. Nowe wymienianki roczne sprawowane będą od pierwszej niedzieli Adwentu, w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.30. Formularze znajdują się w zakrystii.

7. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Eucharystię o godz. 8:00 w intencji prezbiterów i nowych, świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Po Mszy św. Spotkanie formacyjne dla Stowarzyszenia Powołań Kapłańskich.

8. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30.

9. Chorych i starszych odwiedzimy z komunią św. w sobotę 4 listopada od godz. 8.00.

10. Bóg zapłać za ubiegłotygodniowe ofiary do puszek na dokończenie sufitu w kościele, które wyniosły: 8160 zł.

11. Krajowe Duszpasterstwo Kolejarzy i Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich zapraszają wszystkich pracowników kolei, emerytów, rencistów i przyjaciół z rodzinami na  Ogólnopolską Pielgrzymkę Kolejarzy na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 4-5 listopada(sobota-niedziela) 2023 r. Szczegóły na plakatach.

12. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Cecylię Matuszak, śp. Bogusławę Sukiennik i wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek…

13. Niech w naszym osobistym życiu nie zabraknie modlitwy o pokój, którego tak brakuje na świecie i w naszych rodzinach. Życzymy błogosławionego tygodnia wszystkim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii!

Szczęść Boże!