Ogłoszenia duszpasterskie – 22.10.2023r.

XXIX Niedziela Zwykła
„Nie lękajcie się” św. Jan Paweł II

1. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 odbył się montaż słowno-muzyczny poświęcony życiu, nauczaniu i osobie Ojca Świętego Jana Pawła II. Serdecznie dziękujemy scholce i opiekunom, lektorom i ministrantom oraz rodzicom za zaangażowanie się w to piękne dzieło. Bóg Wam zapłać!

2. Z okazji święta św. Łukasza – Patrona Medyków serdecznie zapraszamy,  22 października o godz. 15:00, emerytowanych i obecnych Pracowników Ochrony Zdrowia i wszystkich zaangażowanych w pomoc chorym w Inowrocławiu i z okolicy na wspólną modlitwę i poczęstunek do kościoła i salki parafii pw. Chrystusa Miłosiernego.

3. Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie sprawowane będzie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 9.00.

4. Dzieci zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe w poniedziałek, środę i piątek, o godz. 16.30.

5. W czwartek 26 października, różaniec połączony będzie z procesją wokół kościoła w intencji Misyjnych Dzieł Kościoła.

6. Serdecznie zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego Młodych, które odbywają się w każdy czwartek po mszy świętej, o godz. 18:00.

7. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 8 odbędzie się w piątek (27 października) po wieczornej Mszy św. Obecność obowiązkowa!

8. Na zakończenie tygodnia misyjnego młodzież z naszej parafii w sobotę poprowadzi różaniec w różnych językach. Serdecznie zapraszamy!

9. W najbliższą sobotę (28 października) odbędą się katechezy dla dzieci pierwszokomunijnych: grupa I – godz. 9:00, grupa II – godz. 10:00, grupa III – godz. 11:00.

10. Serdecznie zapraszamy wszystkich pielgrzymów, oraz tych, którzy zastanawiają się nad wyruszeniem na pątniczy szlak, na spotkanie popielgrzymkowe w sobotę (28 października), po wieczornej mszy świętej, o godz. 18:00.

11. Zapraszamy na kolejną Noc Świętych. Odbędzie się ona we wtorek 31 października pod hasłem: „ŚwięTy”. Rozpoczynamy w kościele pw. św. Mikołaja, o godz. 19:30, by potem udać się „pochodem świętych” do kościoła pw. św. Krzyża. Nasze zaproszenie szczególnie kierujemy do młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania!

12. Zbliża się listopad, czas szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Formularze do modlitwy zwanej wymieniankami wyłożone są na stolikach przy wyjściu z kościoła. Prosimy o zaznaczenie czy mają to być wymienianki roczne czy jednorazowe.

13. Bóg zapłać za ubiegłotygodniowe ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia , które wyniosły 5717 zł 92 gr.

14. Dziś przy wyjściu z kościoła zbierane są dobrowolne ofiary na dokończenie budowy sufitu w kościele.

15. Pod chórem można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.

16. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Bernarda Sobczaka, śp. Dariusza Grzelaka i wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek…

17. Niech w naszym osobistym życiu nie zabraknie modlitwy o pokój, którego tak brakuje na świecie i w naszych rodzinach. Życzymy błogosławionego tygodnia wszystkim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii!

Szczęść Boże!