Ogłoszenia duszpasterskie – 15.10.2023r.

XXVIII Niedziela Zwykła
“Przyjdźcie na ucztę!”

1. Dzisiaj przeżywamy „Dzień Papieski” i zgodnie z zapowiedziami przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiary do puszek, które przeznaczone zostaną na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.

2. W przyszłą niedzielę, na Mszy Św. o godz. 11.00 we wspomnienie św. Jana Pawła II zapraszamy na koncert poświęcony życiu, nauczaniu i osobie Ojca Świętego.

3. Zbliża się listopad, czas szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Formularze do modlitwy zwanej wymieniankami wyłożone są na stolikach przy wyjściu z kościoła. Prosimy o zaznaczenie czy mają to być wymienianki roczne czy jednorazowe.

4. Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie sprawowane będzie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 9.00.

5. Dzieci zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe w poniedziałek, środę i piątek, o godz. 16.30.

6. W poniedziałki do końca października zapraszamy po różańcu na śpiew pieśni maryjnych przy krzyżu.

7. Spotkanie Kręgu Biblijnego Młodych w czwartki, po wieczornej mszy świętej, o godz. 18:00.

8. W piątek odbędzie się spotkanie dla lektorów po wieczornej Mszy św.

9. W związku z przypadającym dzisiaj (15 październik) Dniem Dziecka Utraconego w kaplicy szpitalnej w Inowrocławiu tego dnia o godz. 15:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodziców i rodzin dzieci utraconych. Po Mszy św. symbolicznie wypuścimy białe balony (wypełnione helem i z imieniem dziecka) w niebo. W poniedziałek 16 października na Cmentarzu Komunalnym w Inowrocławiu o godz. 10:00 odbędzie się pogrzeb przedwcześnie utraconych dzieci. Do tej wspólnej modlitwy, zadumy i refleksji nad wartością życia ludzkiego zaprasza ks. Paweł.

10. Z okazji święta św. Łukasza – Patrona Medyków serdecznie zapraszamy, 22 października o godz. 15:00, emerytowanych i obecnych Pracowników Ochrony Zdrowia i wszystkich zaangażowanych w pomoc chorym w Inowrocławiu i z okolicy na wspólną modlitwę i poczęstunek do kościoła i salki parafii pw. Chrystusa Miłosiernego.

11. Serdecznie zachęcamy do przyjmowania do swego domu kapliczki Matki Bożej ze Szensztatu. Jest to szczególna okazja do modlitwy o pokój na świecie w naszych Kapliczkę zabieramy w niedzielę, a oddajemy w sobotę. Włączmy się w to szlachetne dzieło modlitwy parafialnej.

12. Trwa nabór kandydatów na ministranta i lektora oraz lektorki w naszej parafii. Zgłoszenia chłopców u ks. Damiana, a dziewcząt u ks. Waldemara.

13. Bóg zapłać za ubiegłotygodniową składkę inwestycyjną, która wyniosła 11 232 zł. 

14. Za tydzień odbędzie się zbiórka na dokończenie sufitu w naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary!

15. Pod chórem można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.

16. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Bronisława Wiśniewskiego, śp. Wojciecha Badowskiego, śp. Zdzisławę Domagałę i wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek…

17. Życzymy błogosławionego tygodnia wszystkim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii!

Szczęść Boże!