Ogłoszenia duszpasterskie – 08.10.2023r.

XXVII Niedziela Zwykła

„Ten właśnie kamień, który odrzucili budujący, stał się głowicą węgła. Pan to sprawił, i jest cudem w naszych oczach”

1. Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie sprawowane będzie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 9.00.

2. Dzieci zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe w poniedziałek, środę i piątek, o godz. 16.30.

3. W poniedziałki do końca października zapraszamy po różańcu na śpiew pieśni maryjnych przy krzyżu.

4. Najbliższe spotkanie Inowrocławskiego Duszpasterstwa Młodzieży odbędzie się w piątek, o 18:45 w naszej salce parafialnej. Zapraszamy.

5. Zbiórka dla kandydatów, ministrantów i lektorów odbędzie się w sobotę o godz. 11.00., a LSO Dorosłych w środę po Mszy św. wieczornej. Obecność obowiązkowa!

6. W sobotę 14 października odbędzie się pielgrzymka młodych do Markowic, z okazji Dnia Papieskiego. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Marcina do dzisiaj.

7. Spotkanie Kręgu Biblijnego Młodych w czwartki, po wieczornej mszy świętej, o godz. 18:00.

8. W związku z przypadającym w niedzielę (15 październik) Dniem Dziecka Utraconego w kaplicy szpitalnej w Inowrocławiu tego dnia o godz. 15:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodziców i rodzin dzieci utraconych. Imiona zmarłych dzieci można podać do 14 października na adres: pawelb-85@tlen.pl. Po Mszy św. symbolicznie wypuścimy białe balony (wypełnione helem i z imieniem dziecka) w niebo. W poniedziałek 16 października na Cmentarzu Komunalnym w Inowrocławiu o godz. 10:00 odbędzie się pogrzeb przedwcześnie utraconych dzieci. Do tej wspólnej modlitwy, zadumy i refleksji nad wartością życia ludzkiego zaprasza ks. Paweł.

9. Trwa nabór kandydatów na ministranta i lektora oraz lektorki w naszej parafii. Zgłoszenia chłopców u ks. Damiana, a dziewcząt u ks. Waldemara.

10. W piątek 13 października, zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy zabrać ze sobą lampiony lub przed Mszą św. będzie można za dobrowolną ofiarą zaopatrzyć się w świece u ministrantów pod chórem. W sposób szczególny zapraszamy kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Tego dnia nie będzie różańca o godz. 17.30!

11. Dzisiejsza składka zostanie przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary!

12. Pod chórem można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.

13. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Romana Michalskiego, Teresę Jarecką i wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek…

14. Życzymy błogosławionego tygodnia wszystkim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii!

Szczęść Boże!