• Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego 2024

Ogłoszenia duszpasterskie – 24.09.2023r.

XXV Niedziela Zwykła
„Idźcie i wy do winnicy”

1. Dziś przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary do puszek na dokończenie sufitu w kościele.

2. Serdecznie zachęcamy do przyjmowania do swego domu kapliczki Matki Bożej ze Szensztatu. Jest to szczególna okazja do modlitwy o pokój na świecie w naszych Kapliczkę zabieramy w niedzielę, a oddajemy w sobotę. Włączmy się w to szlachetne dzieło modlitwy parafialnej.

3. Rodziców dzieci z II klasy szkoły podstawowej, którzy pragną, aby dziecko przygotowywało się do I komunii w naszej parafii, zapraszamy po mszy świętej do zakrystii po odbiór deklaracji.

4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 8 odbędzie się w czwartek (28 września) po wieczornej Mszy św.

5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas ponadpodstawowych:

grupa ks. Damiana spotka się w sobotę po Mszy św. wieczornej

– grupa ks. Pawła spotka się w czwartek po Mszy św. wieczornej

6. Katechezy dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej odbędą się w sobotę 30 września. Grupa I (SP4) o godz. 9:00, grupa II (SP5), o godz. 10:00, grupa III (SP Integracyjna i inne szkoły), o godz. 11:00. Obecność obowiązkowa.

7. Zapraszamy w czwartek 28 września o godz. 15.00 w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata. W naszym mieście modlić się będziemy w następujących miejscach: przy Krzyżu Tysiącleci przy al. Kopernika, przy figurze św. Wojciecha na ul. Laubitza, przy Krzyżach przed kościołami (również w naszej parafii św. Królowej Jadwigi).

8. Serdecznie zapraszamy młodzież naszej parafii do zaangażowania się w nowopowstające Inowrocławskie Duszpasterstwo Młodzieży. Spotkania odbywają się w każdy piątek, o godz. 19:00 w „Zwiastunie”. Więcej informacji u ks. Marcina.

9. Trwa nabór kandydatów na ministranta i lektora oraz lektorki w naszej parafii. Zgłoszenia chłopców u ks. Damiana, a dziewcząt u ks. Waldemara.

10. W sobotę zapraszamy LSO na mecz piłki nożnej o godz. 10.30 na boisku koło katolika. Zapraszamy też chłopców ze wspólnoty parafialnej, jeżeli wyrażają chęć gry z lektorami i ministrantami.

11. Od przyszłej niedzieli, 1 października, rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe. W dni powszednie różaniec sprawowany będzie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 9.00.

12. Pod chórem można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.

13. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Rajmunda Pawłowskiego, śp. Alojzego Rzeczkowskiego, śp. Romana Wilińskiego, śp. Eugeniusza Skrobka, śp. Marię Skwiercz i wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek…

14. Życzymy błogosławionego tygodnia wszystkim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii!

Szczęść Boże!