• Nowy numer telefonu do biura parafialnego

Ogłoszenia duszpasterskie – 17.09.2023r.

XXIV Niedziela Zwykła

„Panie, ile razy mam przebaczyć, jeśli mój brat zawini względem mnie”

1. Gościmy dziś w naszej wspólnocie o. Andrzeja Madeja, Oblata pracującego na w Turkmenistanie, który głosił do nas Słowo Boże. Po Mszy św. przy głównym wyjściu z kościoła, ojciec rozprowadza swoje publikacje.

2. W trosce o powołania do służby Bożej, ksiądz Arcybiskup Wojciech Polak, zaprasza diecezjan do wspólnej modlitwy w tej intencji u grobu św. Wojciecha. Nasz dekanat zaproszony jest 21 września na godz. 18.00. Z Inowrocławia wyruszą autokary o godz. 16.00 powrót ok. godz. 20.30. Koszt 25 zł. Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych do udziału w tej modlitwie. Zapisy w zakrystii.

3. Rozpoczynamy nabór kandydatów na ministranta, lektora i LSO dorosłych w naszej parafii. Zgłoszenia u ks. Damiana. 

4. Serdecznie zachęcamy do przyjmowania do swego domu kapliczki Matki Bożejze Szensztatu. Jest to szczególna okazja do modlitwy o pokój na świecie i w naszych Kapliczkę zabieramy w niedzielę, a oddajemy w sobotę. Włączmy się w to szlachetne dzieło modlitwy parafialnej.

5. Rodziców dzieci z II klasy szkoły podstawowej, którzy pragną, aby dziecko przygotowywało się do I komunii w naszej parafii, zapraszamy po mszy świętej do zakrystii po odbiór deklaracji u ks. Marcina.

6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy I ponadpodstawowej i ich rodziców odbędzie się w czwartek (21 września) po wieczornej Mszy św. Obecność obowiązkowa!

7. Bóg zapłać z ubiegłotygodniową składkę inwestycyjną, która wyniosła 11320 zł.

8. Za tydzień składka do puszek na dokończenie sufitu.

9. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować ojcu jednego z lektorów, lektorom, klerykowi, firmom: „Pewny sprzęt” i „Wega” oraz księdzu Damianowi za odnowienie salki katechetycznej. Dziękujemy również parafianinowi z Batkowa, który pomógł wywieźć nagromadzony złom oraz matkom różańcowym za zakup nowych blatów do salki. Bóg zapłać!

10. Pod chórem można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.

11. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Marka Ptaszyńskiego i wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek…

12. Życzymy błogosławionego tygodnia wszystkim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii!

Szczęść Boże!