Ogłoszenia duszpasterskie – 17.09.2023r.

XXIV Niedziela Zwykła

“Panie, ile razy mam przebaczyć, jeśli mój brat zawini względem mnie”

1. Gościmy dziś w naszej wspólnocie o. Andrzeja Madeja, Oblata pracującego na w Turkmenistanie, który głosił do nas Słowo Boże. Po Mszy św. przy głównym wyjściu z kościoła, ojciec rozprowadza swoje publikacje.

2. W trosce o powołania do służby Bożej, ksiądz Arcybiskup Wojciech Polak, zaprasza diecezjan do wspólnej modlitwy w tej intencji u grobu św. Wojciecha. Nasz dekanat zaproszony jest 21 września na godz. 18.00. Z Inowrocławia wyruszą autokary o godz. 16.00 powrót ok. godz. 20.30. Koszt 25 zł. Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych do udziału w tej modlitwie. Zapisy w zakrystii.

3. Rozpoczynamy nabór kandydatów na ministranta, lektora i LSO dorosłych w naszej parafii. Zgłoszenia u ks. Damiana.

4. Serdecznie zachęcamy do przyjmowania do swego domu kapliczki Matki Bożejze Szensztatu. Jest to szczególna okazja do modlitwy o pokój na świecie i w naszych Kapliczkę zabieramy w niedzielę, a oddajemy w sobotę. Włączmy się w to szlachetne dzieło modlitwy parafialnej.

5. Rodziców dzieci z II klasy szkoły podstawowej, którzy pragną, aby dziecko przygotowywało się do I komunii w naszej parafii, zapraszamy po mszy świętej do zakrystii po odbiór deklaracji u ks. Marcina.

6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy I ponadpodstawowej i ich rodziców odbędzie się w czwartek (21 września) po wieczornej Mszy św. Obecność obowiązkowa!

7. Bóg zapłać z ubiegłotygodniową składkę inwestycyjną, która wyniosła 11320 zł.

8. Za tydzień składka do puszek na dokończenie sufitu.

9. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować ojcu jednego z lektorów, lektorom, klerykowi, firmom: „Pewny sprzęt” i „Wega” oraz księdzu Damianowi za odnowienie salki katechetycznej. Dziękujemy również parafianinowi z Batkowa, który pomógł wywieźć nagromadzony złom oraz matkom różańcowym za zakup nowych blatów do salki. Bóg zapłać!

10. Pod chórem można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.

11. Serdecznie zapraszamy osoby w wieku 60 + oraz  dzieci w wieku szkolnym 9-15 lat z miasta Inowrocławia do udziału w projekcie pt. „Na scenie życia”. W programie m.in. warsztaty teatralne, warsztaty z ruchu scenicznego i tańca, zajęcia rozwijające kompetencje społeczne. Projekt dofinansowany ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025. Informacje na temat projektu dostępne są na stronie internetowej Parafii oraz w biurze parafialnym w godzinach jego pracy.

12. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Marka Ptaszyńskiego i wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek…

13. Życzymy błogosławionego tygodnia wszystkim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii!

 

Szczęść Boże!