Ogłoszenia duszpasterskie – 10.09.2023r.

XXIII Niedziela Zwykła
„Miłuj bliźniego swego jak siebie samego!”

1. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które odbędzie się w środę po Mszy św. o godz. 18.00.

2. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 8 i ich rodziców odbędzie się w czwartek (14 września) po wieczornej Mszy św.

3. W Święto Podwyższenia Krzyża Św. (14 września – środa) zapraszamy na nabożeństwo w intencji pokoju na świecie i Ukrainie po Mszy św. o godz. 17.00.

4. Serdecznie zapraszamy osoby w wieku 60 +, niepełnosprawne z dysfunkcją narządu ruchu, z miasta Inowrocławia do udziału w projekcie pilotażowym pt. „Cała sala śpiewa z nami”. W programie m.in. warsztaty wokalne, terapia zajęciowa, treningi pamięci i uwagi. Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014–2020. Informacje na temat projektu dostępne są na stronie internetowej Parafii oraz w biurze parafialnym w godzinach jego pracy.

5. W piątek po Mszy św. wieczornej odbędzie się zbiorka LSO (ministranci, lektorzy, ceremoniarze i dorośli). Na spotkanie zapraszamy rodziców. Obecność obowiązkowa!

6. W trosce o powołania kapłańskie, ksiądz Prymas zaprasza diecezjan do wspólnej modlitwy w tej intencji u grobu św. Wojciecha. Nasz dekanat zaproszony jest 21 września na godz. 18.00. Z Inowrocławia wyruszą autokary o godz. 16.00 powrót ok. godz. 20.30. Koszt 25 zł. Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych do udziału w tej modlitwie. Zapisy w zakrystii.

7. Zapraszamy młodzież z naszej parafii na Święto Młodych – Kostka 2023 we Wrześni, które odbędzie się 16 września. Szczegółowe informacje, program i zapisy bezpośrednio u ks. Marcina do 10 września.

8. Można już zamawiać lub rezerwować Msze św. na 2024 rok. Przypominamy, że dokonując rezerwacji należy ją potwierdzić na dwa tygodnie przed terminem. W przeciwnym razie rezerwacja zostanie anulowana.

9. Katolicka Szkoła Podstawowa z oddziałami przedszkolnymi informuje, że są jeszcze wolne miejsca w grupie 3-4 latków.

10. Parafia Imienia NMP w Inowrocławiu zaprasza do świętowania Imienin  Madonny Uśmiechniętej Królowej Nadziei, gdzie 12 września (wtorek) zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem ks. Marcina Kulczyńskiego. Natomiast w przyszłą niedzielę od godz. 15:00 odbędzie się tam festyn rodzinny z licznymi atrakcjami.

11. Serdecznie zachęcamy do przyjmowania do swego domu kapliczki Matki Bożej ze Szensztadu. Jest to szczególna okazja do modlitwy o pokój na świecie w naszych domach. Kapliczkę zabieramy w niedzielę, a oddajemy w sobotę. Włączmy się w to szlachetne dzieło modlitwy parafialnej.

12. W przyszłą niedzielę gościć będziemy o. Andrzeja Madeja (oblata) pracującego na w Turkmenistanie!

13. Dzisiejsza składka zostanie przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary!

14. Pragniemy poinformować, że w biurze aktywny jest już tylko numer telefonu komórkowego, który znajduje się na stronie internetowej.

15. Pod chórem można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.

16. Serdecznie zapraszamy osoby w wieku 60 + oraz  dzieci w wieku szkolnym 9-15 lat z miasta Inowrocławia do udziału w projekcie pt. „Na scenie życia”. W programie m.in. warsztaty teatralne, warsztaty z ruchu scenicznego i tańca, zajęcia rozwijające kompetencje społeczne. Projekt dofinansowany ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025. Informacje na temat projektu dostępne są na stronie internetowej Parafii oraz w biurze parafialnym w godzinach jego pracy.

17. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Danutę Jasik, Krystynę Kucińską, Jolantę Sucharską, Elżbietę Kuchtę, Łukasza Wojdylaka i wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek…

18. Życzymy błogosławionego tygodnia wszystkim parafianom, gościom i sympatykom. Prośmy w naszych modlitwach o pokój na Ukrainie.

Szczęść Boże!