• Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego 2024

Ogłoszenia duszpasterskie – 03.09.2023r.

  XXII Niedziela Zwykła

„Jeśli ktoś chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje.”

1. Od 4 września, biuro parafialne wraca do godzin urzędowania sprzed wakacji.

2. W poniedziałek o godz. 9.00 Msza św. inaugurująca nowy rok szkolny dla uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej (poświęcenie przyborów szkolnych dzieci z I klasy). Przewodniczył jej będzie ks. Arcybiskup Wojciech Polak Prymas Polski. Zaś dzieci i młodzież z parafii zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.

3. Spotkanie z rodzicami dzieci z klas III, które zostały zgłoszone do Pierwszej Komunii Świętej na rok 2023 oraz rodzicami dzieci z klasy II, którzy pragną, aby ich dzieci przystąpiły do komunii św. w roku 2025, odbędzie się w niedziele 10 września, po Mszy o godz. 11.00. Nowe książeczki będą wydawane w przyszłą niedzielę.

4. W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 11.00 zostaną poświęcone przybory szkolne dzieci z klasy I.

5. Spotkanie formacyjne Żywego Różańca odbędzie się w środę po rannej Mszy św.

6. Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich z naszej parafii serdecznie zaprasza wszystkich w najbliższy czwartek o godz. 8.00 na Mszę św. w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, a następnie po jej zakończeniu na zebranie formacyjne.

7. Zapraszamy młodzież z naszej parafii na Święto Młodych – Kostka 2023 we Wrześni, które odbędzie się 16 września. Szczegółowe informacje, program i zapisy bezpośrednio u ks. Marcina do 10 września.

8. Od dziś można zamawiać lub rezerwować Msze św. na 2024 rok. Przypominamy, że dokonując rezerwacji należy ją potwierdzić na dwa tygodnie przed terminem. W przeciwnym razie rezerwacja zostanie anulowana.

9. Dziękujemy za ubiegłotygodniowe ofiary do puszek na dokończenie sufitu, które wyniosły: 9340 zł i 2 euro. Bóg zapłać!

10. Katolicka Szkoła Podstawowa z oddziałami przedszkolnymi informuje, że są jeszcze wolne miejsca w grupie 3-4 latków.

11. Pragniemy poinformować, że w biurze aktywny jest już tylko numer telefonu komórkowego, który znajduje się na stronie internetowej.

12. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Władysława Ignaczaka, śp. Jana Kotowskiego i wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek…

13. Życzymy błogosławionego tygodnia wszystkim parafianom, gościom i sympatykom. Prośmy w naszych modlitwach o pokój na Ukrainie oraz za dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców i katechetów.

Szczęść Boże!