Ogłoszenia duszpasterskie – 13.08.2023r.

XIX Niedziela Zwykła 
 “
Odwagi! Ja jestem, nie bójcie się!”

1. Dzisiaj, 13 sierpnia, po wieczornej Mszy św. zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Zabierzmy ze sobą lampiony!

2. We wtorek, 15 sierpnia, obchodzić będziemy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte tego dnia sprawowane będą jak w niedzielę. Zgodnie ze zwyczajem, tego dnia na Mszach św. będą błogosławione zioła, kwiaty i zboża. 

3. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować fundatorowi nowego oświetlenia pod balkonami. Niech św. Jadwiga uprasza potrzebne łaski! 

4. Jeszcze raz pragniemy podziękować wszystkim, którzy swoją modlitwą, produktami żywnościowymi i intencjami obdarowali pielgrzymów. Wszystkich ogarnialiśmy naszymi modlitwami na pielgrzymim szlaku i u tronu Czarnej Madonny. Bóg zapłać!  

5. Katolicka Szkoła Podstawowa poszukuje nauczyciela do oddziału przedszkolnego a także nauczyciela w charakterze „nauczyciela wspomagającego” w wymiarze połowy etatu. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z księdzem proboszczem. 

6. Pod chórem można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”. 

7. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Jana Madziarskiego, śp. Wiesława Boesche, śp. Martę Perlik i wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek… 

8. Życzymy błogosławionego tygodnia wszystkim parafianom, gościom i sympatykom. Prośmy w naszych modlitwach o pokój na Ukrainie, o dobrą pogodę na czas żniw na polach i nie zapominajmy o Panu Bogu w czasie wypoczynku.

Szczęść Boże!