Ogłoszenia duszpasterskie – 06.08.2023r.

XVIII Niedziela Zwykła  

Święto Przemienienia Pańskiego 

1. Dzisiaj przed godziną 21, powrócą pielgrzymi z Jasnej Góry. Zapraszamy na ich przywitanie i Apel Jasnogórski. 

2. W sobotę, 12 sierpnia, odbędzie się w naszej parafii, całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Początek adoracji po Mszy św. o godz. 8.00 zakończenie przed Mszą św. o godz. 18.00. Znajdźmy chwilę czasu na osobiste spotkanie z Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. 

3. Dziękujemy za ubiegłotygodniowe ofiary złożone przy okazji święcenia pojazdów, a przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy. Zebraliśmy: 2570 zł i 5 euro. Bóg zapłać! 

4. W imieniu grona pedagogicznego jednej z Rąbińskich szkół zwracamy się z prośbą! Syn jednej z nauczycielek walczy z agresywną białaczką limfatyczną. Potrzebna jest bardzo pilnie krew. Prosimy wszystkich, którzy mogą oddać ten bezcenny dar, aby przekazali go z zaznaczeniem dla Mikołaja Sommertaga! Wszystkim dawcom składamy wyrazy wielkiej wdzięczności!  

5. Katolicka Szkoła Podstawowa poszukuje nauczyciela do oddziału przedszkolnego a także nauczyciela w charakterze „nauczyciela wspomagającego” w wymiarze połowy etatu. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z księdzem proboszczem. 

6. Pod chórem można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”. 

7. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Cyrylę Wojciechowską,  śp. Mirosławę Kłosowską, śp. Romana Jarzynowskiego, śp. Aleksandrę Łącką, śp. Zbigniewa Matuszaka i wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek… 

8. Życzymy błogosławionego tygodnia wszystkim parafianom, gościom i sympatykom. Prośmy w naszych modlitwach o pokój na Ukrainie i o dobrą pogodę na czas żniw na polach.

Szczęść Boże!