Ogłoszenia duszpasterskie – 23.07.2023r.

XVI Niedziela Zwykła

1. Biuro parafialne w okresie wakacji jest czynne w poniedziałki, środy i piątki w godz. 16.30 – 17.30.

2. Dziś przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary do puszek na dokończenie sufitu w kościele. Bóg zapłać!

3. We wtorek obchodzić będziemy wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców! W związku z tym w przyszłą niedzielę, 30 lipca, po Mszach św. święcić będziemy pojazdy. Ofiary zebrane przy tej okazji przeznaczone zostaną fundacji Miva Polska, na zakup pojazdów potrzebnych misjonarzom do pracy misyjnej.

4. Serdecznie zapraszamy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Zapisy trwają do dzisiaj! Nasze pielgrzymowanie rozpoczniemy w piątek 28 lipca, mszą świętą o godz. 8:00. Pakowanie bagażów od godz. 7:00. Pielgrzymi zachęcają do powierzenia im intencji, w których będą się modlić na szlaku. Koperty na intencje wyłożone są przy wyjściach z kościoła. Jednocześnie, jak w latach ubiegłych, zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli, o wsparcie dla pielgrzymów. Do najbliższej środy, można przynosić produkty długoterminowe (konserwy, puszki, słoiki z przetworami, ogórki konserwowe dżemy, pasztety), a także wodę. Za wszelką pomoc, złożone ofiary, a przede wszystkim za okazane dobro składamy serdeczne Bóg zapłać!

5. Grupa rowerowa wyruszy na pielgrzymi szlak, 2 sierpnia!

6. Pod chórem można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.

7. Serdecznie zapraszamy osoby w wieku 60 + oraz  dzieci w wieku szkolnym 9-15 lat z miasta Inowrocławia do udziału w projekcie pt. “Na scenie życia”. W programie m.in. warsztaty teatralne, warsztaty z ruchu scenicznego i tańca, zajęcia rozwijające kompetencje społeczne. Projekt dofinansowany ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025. Informacje na temat projektu dostępne są na stronie internetowej Parafii oraz w biurze parafialnym w godzinach jego pracy.

8. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Teresę Pozorską, śp. Stanisława Owedyka, śp. Kazimierę Gralak i wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek…

9. Życzymy błogosławionego tygodnia wszystkim parafianom, gościom i sympatykom. Prośmy w naszych modlitwach o pokój na Ukrainie i na całym świecie oraz o potrzebny deszcz.

Szczęść Boże!