Ogłoszenia duszpasterskie – 16.07.2023r.

XV Niedziela Zwykła

1. Trwają wakacje, niech będzie to czas odpoczynku. Nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Prosimy, aby w czasie wakacji w sposób szczególny zwrócić uwagę na godny ubiór w świątyni.

2. Biuro parafialne czynne będzie w poniedziałki, środy i piątki w godz. 16.30 – 17.30.

3. Przez cały okres wakacji Msze św. popołudniowe w niedziele sprawowane będą o godz. 19.00. A w dni powszednie, od 1 lipca, o godz. 8.00 i 18.00.

4. Serdecznie zapraszamy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, która wyruszy z naszej parafii 28 lipca i potrwa do 6 sierpnia. Zapisy w biurze parafialnym i zakrystii do niedzieli 23 lipca. Pielgrzymi zachęcają do powierzenia im intencji, w których będą się modlić na szlaku. Koperty na intencje wyłożone są przy wyjściach z kościoła. Jednocześnie, jak w latach ubiegłych, zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli, o wsparcie dla pielgrzymów. Można przynosić produkty długoterminowe (konserwy, puszki, słoiki z przetworami, ogórki konserwowe dżemy, pasztety), a także wodę. Za wszelką pomoc, złożone ofiary, a przede wszystkim za okazane dobro składamy serdeczne Bóg zapłać!

5. W środę, 19 lipca, po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się w kościele spotkanie dla pielgrzymów z grupy rowerowej.

6. Bóg zapłać za ubiegłotygodniową składkę inwestycyjną, która wyniosła: 10 737 zł.

7. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na dokończenie sufitu w kościele.

8. Pod chórem można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.

9. Serdecznie zapraszamy osoby w wieku 60 + oraz  dzieci w wieku szkolnym 9-15 lat z miasta Inowrocławia do udziału w projekcie pt. „Na scenie życia”. W programie m.in. warsztaty teatralne, warsztaty z ruchu scenicznego i tańca, zajęcia rozwijające kompetencje społeczne. Projekt dofinansowany ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025. Informacje na temat projektu dostępne są na stronie internetowej Parafii oraz w biurze parafialnym w godzinach jego pracy.

10. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Kazimierza Bąkowskiego, śp. Józefa Górskiego i wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek…

11. Życzymy błogosławionego tygodnia wszystkim parafianom, gościom i sympatykom. Prośmy w naszych modlitwach o pokój na Ukrainie i na całym świecie oraz o potrzebny deszcz.

Szczęść Boże!