Ogłoszenia duszpasterskie – 09.07.2023r.

XIV Niedziela Zwykła

1. Trwają wakacje, niech będzie to czas odpoczynku. Nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Prosimy, aby w czasie wakacji w sposób szczególny zwrócić uwagę na godny ubiór w świątyni.

2. Biuro parafialne czynne będzie w poniedziałki, środy i piątki w godz. 16.30 – 17.30.

3. Przez cały okres wakacji Msze św. popołudniowe w niedziele sprawowane będą o godz. 19.00. A w dni powszednie, od 1 lipca, o godz. 8.00 i 18.00.

4. W czwartek zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się Mszy św. wieczornej.

5. Serdecznie zapraszamy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, która wyruszy z naszej parafii 28 lipca i potrwa do 6 sierpnia. W tym roku pielgrzymujemy pod hasłem: “Kim jest Ta?”. Cały czas można się zapisywać w zakrystii i biurze parafialnym. Pielgrzymi zachęcają do powierzenia im intencji, w których będą się modlić na szlaku. Koperty na intencje wyłożone są przy wyjściach z kościoła. Jednocześnie, zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie organizacyjne przed pieszą pielgrzymką w środę po wieczornej mszy świętej.

6. Serdecznie zapraszamy osoby w wieku 60 + oraz  dzieci w wieku szkolnym 9-15 lat z miasta Inowrocławia do udziału w projekcie pt. „Na scenie życia”. W programie m.in. warsztaty teatralne, warsztaty z ruchu scenicznego i tańca, zajęcia rozwijające kompetencje społeczne. Projekt dofinansowany ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025. Informacje na temat projektu dostępne są na stronie internetowej Parafii oraz w biurze parafialnym w godzinach jego pracy.

7. W dniach od 2 -5 sierpnia planowana jest rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym.

8. Kustosz sanktuarium w Markowicach serdecznie zaprasza na dzisiejszy odpust dla chorych, który rozpocznie się o godz. 15.00.

9. Prosimy kandydatów do I komunii św. z klasy 2 o oddawanie w zakrystii książeczek z uczestnictwem w niedzielnych Mszach świętych.

10. Dzisiejsza składka zostanie przeznaczona na cele inwestycyjne. Bóg zapłać za złożone ofiary!

11. Pod chórem można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.

12. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Jana Mastalerka, Zdzisława Kotwicę, Czesławę Szymczak, Brunona Wesołowskiego i wszystkich z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek…

13. Życzymy błogosławionego tygodnia wszystkim parafianom, gościom i sympatykom. Prośmy w naszych modlitwach o pokój na Ukrainie i na całym świecie oraz o potrzebny deszcz.

Szczęść Boże!