Ogłoszenia duszpasterskie – 02.07.2023r.

XIII Niedziela Zwykła

 1. Rozpoczął się czas wakacji. Niech stanie się on okazją do odpoczynku. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Prosimy, aby w czasie wakacji w sposób szczególny zwrócić uwagę na godny ubiór w świątyni.

 2. Biuro parafialne czynne będzie w poniedziałki, środy i piątki w godz. 16.30 – 17.30.

 3. Przez cały okres wakacji Msze św. popołudniowe w niedziele sprawowane będą o godz. 19.00. A w dni powszednie, od 1 lipca, o godz. 8.00 i 18.00.

 4. W pierwszy Czwartek miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 w intencji kapłanów i nowych, świętych powołań kapłańskich. Po Eucharystii modlitwa różańcowa i spotkanie formacyjne dla Stowarzyszenia Powołań Kapłańskich.

 5. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00

 6. Serdecznie zapraszamy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, która wyruszy z naszej parafii 28 lipca i potrwa do 6 sierpnia. W tym roku pielgrzymujemy pod hasłem: “Kim jest Ta?”. Od dzisiaj można się zapisywać w zakrystii i biurze parafialnym. Jak co roku pielgrzymi zachęcają do powierzenia im intencji, w których będą się modlić na szlaku. Koperty na intencje wyłożone są przy wyjściach z kościoła.

 7. W dniach od 2 -5 sierpnia planowana jest rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym.

 8. Kustosz sanktuarium w Markowicach serdecznie zaprasza na odpust dla chorych w przyszłą niedzielę 9 lipca o godz. 15.00.

 9. Prosimy kandydatów do I komunii św. z klasy 2 o oddawanie w zakrystii książeczek z uczestnictwem w niedzielnych Mszach świętych.

 10. Urlop rozpoczął ks. Proboszcz. Wszelkie sprawy prosimy załatwiać z księżmi wikariuszami obecnymi w parafii.

 11. Przy wyjściu LSO rozprowadza gadżety reklamowe: kubki, torby i magnesy z okazji 40 lecia parafii. Zebrane środki wesprą ich fundusz ministrancki. Bóg zapłać!

 12. W poniedziałek lektorzy i ministranci udają się na wypoczynek. Zbiórka na parkingu przed kościołem o godz. 6.45. Wyjazd o godz. 7.00.

 13. Ofiary do puszek na dokończenie sufitu wyniosły 7 400 zł i 5 euro. Bóg zapłać za złożone ofiary!

 14. Pod chórem można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.

 15. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian i wszystkich z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek…