Ogłoszenia duszpasterskie – 25.06.2023r.

XII Niedziela Zwykła

1. Trwa czerwiec. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe, które będą sprawowane codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.

2. Prosimy kandydatów do I komunii św. z klasy 2 o oddawanie w zakrystii książeczek z uczestnictwem w niedzielnych Mszach świętych.

3. Rozpoczął się czas wakacji. Niech stanie się on okazją do odpoczynku. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Prosimy, aby w czasie wakacji w sposób szczególny zwrócić uwagę na godny ubiór w świątyni.

4. W czwartek będziemy  przeżywać Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Niech nasz udział Eucharystii będzie okazją do wypraszania licznych łask dla następcy św. Piotra na Stolicy Apostolskiej – papieża Franciszka. Składka z tego dnia przeznaczona jest tradycyjnie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

5. Od poniedziałku, 26 czerwca, przez cały okres wakacji, biuro parafialne czynne będzie w poniedziałki, środy i piątki w godz. 16.30 – 17.30.

6. Serdecznie zapraszamy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, która wyruszy z naszej parafii 28 lipca i potrwa do 6 sierpnia. W tym roku pielgrzymujemy pod hasłem: “Kim jest Ta?”. Od dzisiaj można się zapisywać w zakrystii i biurze parafialnym. Jak co roku pielgrzymi zachęcają do powierzenia im intencji, w których będą się modlić na szlaku. Koperty na intencje wyłożone są przy wyjściach z kościoła.

7. W dniach od 2 -5 sierpnia planowana jest rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym.

8. Dziś przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary do puszek na dokończenie sufitu w kościele. Bóg zapłać!

9. Kustosz sanktuarium w Markowicach serdecznie zaprasza na uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju. Sumie odpustowej sprawowanej 2 lipca o godz. 12.00 przewodniczył będzie ks. Abp Wojciech Polak Prymas Polski. Odpust dla chorych sprawowany będzie 9 lipca o godz. 15.00.

10. Wspólnota Męskiego Różańca i Wojownicy Maryi przy parafii Imienia NMP w Inowrocławiu zapraszają na IV KUJAWSKĄ PIESZĄ PIELGRZYMKĘ MĘŻCZYZN do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju Pani Kujaw w Markowicach w sobotę 01.07.2023. Szczegóły i zapisy na stronie parafii imienia.pl.

11. Urlop rozpoczął ks. Proboszcz. Wszelkie sprawy prosimy załatwiać z księżmi wikariuszami obecnymi w parafii.

12. Przy wyjściu LSO rozprowadza gadżety reklamowe: kubki, torby i magnesy z okazji 40 lecia parafii. Zebrane środki wesprą ich fundusz ministrancki. Bóg zapłać!

13. Pod chórem można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.

14. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Iwona Rogatka. Wieczny odpoczynek…

15. Życzymy błogosławionego tygodnia wszystkim parafianom, gościom i sympatykom.

Szczęść Boże!