Ogłoszenia duszpasterskie – 11.06.2023r.

X Niedziela Zwykła

1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do dekoracji i przebiegu tegorocznej Uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy również za przywiezienie brzózek. Za wszelki trud składamy staropolskie Bóg zapłać!

2. W czasie oktawy Bożego Ciała, Msze św. o godz. 18.00, będą zakończone nabożeństwem czerwcowym z procesją eucharystyczną. Serdecznie zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków.

3. We wtorek, 13 czerwca, procesja Eucharystyczna odbędzie się wyjątkowo po Mszy św. o godz. 17.00.

4. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które odbędzie się we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00.

5. W czwartek Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy wokół kościoła. Prosimy wspólnoty modlitewne Neokatechumenatu, Żywego Różańca i Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich o przygotowanie ołtarzy.

6. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami lektorów, ministrantów i kandydatów w spawie letniego wyjazdu. Obecność obowiązkowa!

7. Serdecznie zapraszamy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, która wyruszy z naszej parafii 28 lipca i potrwa do 6 sierpnia. W tym roku pielgrzymujemy pod hasłem: “Kim jest Ta?”. Od dzisiaj można się zapisywać w zakrystii i biurze parafialnym. Jak co roku pielgrzymi zachęcają do powierzenia im intencji, w których będą się modlić na szlaku. Koperty na intencje wyłożone są przy wyjściach z kościoła.

8. W piątek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Pamiętajmy o modlitwie za swoich duszpasterzy. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

9. W dniach od 2 -5 sierpnia planowana jest rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym.

10. Pod chórem można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.

11. Dzisiejsza składka zostanie przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary!

12. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Ewę Śmigiel, śp. Zbigniewa Dzwonarkiewicza, śp. Tadeusza Szczecha, śp. Włodzimierza Kruegera, śp. Annę Radziul, śp. Stefana Tabaszewskiego i wszystkich naszych bliskich zmarłych . Wieczny odpoczynek…

13. Módlmy się w naszych rodzinach o świętość życia dla nich oraz o potrzebny deszcz, abyśmy nie cierpieli głodu.

 

Szczęść Boże!