Ogłoszenia duszpasterskie – 04.06.2023r.

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

1. Trwa czerwiec. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe, które będą sprawowane codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.

2. Serdecznie zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków. Próba sypania kwiatków w poniedziałek i wtorek po nabożeństwie czerwcowym. Zwracamy się z prośbą do wszystkich parafian o pomoc w zbieraniu kwiatków i dostarczeniu ich na procesję w Boże Ciało i w oktawę.

3. Zbiórka LSO dotycząca obchodów uroczystości Bożego Ciała w środę o godzinie 18.45. Obecność obowiązkowa!

4. W najbliższy czwartek będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus Chrystus jest obecny w nas i naszym życiu. Msze św. tego dnia sprawowane będą o godz. 7.30, 9.30 i po zakończeniu procesji, oraz o godz. 18.00. O godz. 10.45 z parafii Chrystusa Miłosiernego wyruszy procesja Eucharystyczna do naszej parafii. Prosimy o udekorowanie mieszkań. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości i przypominamy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy świętej.

5. Prosimy młodych ojców do pomocy w niesieniu baldachimu na procesji Bożego Ciała. Potrzebujemy 8 panów. Zgłoszenia u ks. Damiana.

6. Ksiądz Prymas udzielił wszystkim wiernym archidiecezji gnieźnieńskiej oraz osobom przebywającym na jej terenie dyspensy od obowiązku zachowania 9 czerwca (piątek po uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej), wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz charakteru pokutnego tego dnia.

7. W czwartek, 8 czerwca, przypada również odpust w naszej parafii. Zapraszamy na Mszę św. odpustową, której przewodniczył będzie ks. Mikołaj Skotarczak, a która sprawowana będzie o godz. 18.00.

8. Biuro parafialne w czwartek będzie nieczynne.

9. W dniach od 2 -5 lipca planowana jest rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym.

10. Dziękujemy za ubiegłotygodniową składkę do puszek na budowę sufitu, która wyniosła: 7310 zł. Bóg zapłać!

11. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu parafialnego pikniku! Bóg zapłać.

12. Pod chórem można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.

13. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian. Wieczny odpoczynek…

14. Módlmy się w naszych rodzinach o świętość życia dla nich oraz o potrzebny deszcz, abyśmy nie cierpieli głodu.

Szczęść Boże!