Ogłoszenia duszpasterskie – 30.04.2023r.

IV Niedziela Wielkanocna 

1. Od poniedziałku, 1 maja, rozpocznie się miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy. 

2. W środę, 3 maja, obchodzić będziemy Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte sprawowane będą o godz. 8.00; 11.00 (w intencji Ojczyzny); 17.00 i 18.00. Na Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się zawierzenie tegorocznych maturzystów Matce Bożej. 

3. Informujemy, że 1 i 3 maja biuro parafialne będzie nieczynne. 

4. Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich z naszej parafii serdecznie zaprasza wszystkich chętnych w I Czwartek Miesiąca na Mszę świętą w intencji powołań kapłańskich o godz. 8.00, modlitwę różańcową po Mszy świętej i zebranie formacyjne.  

5. W czwartek okazja do spowiedzi świętej o godz. 18.30 dla kandydatów do bierzmowania i ich świadków, a w piątek próba generalna o godz. 18.45. 

6. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi świętej od godz. 16.30. 

7. W piątek o godz. 19.00 zbiórka dla LSO w związku z bierzmowaniem i 40 – leciem parafii. Obecność obowiązkowa. 

8. Chorych i starszych odwiedzimy z komunią św. w sobotę od godz. 8.00. 

9. W sobotę, 6 maja, na godz. 18.00, zapraszamy wszystkich parafian i sympatyków parafii na Mszę św. z okazji 40-lecia istnienia naszej wspólnoty parafialnej. Mszy św. Przewodniczył będzie ks. bp. Radosław Orchowicz, który jednocześnie udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii.  

10. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek na dokończenie sufitu w kościele, które wyniosły: 8540 zł. 

11. Pragniemy jeszcze raz bardzo serdecznie podziękować dobroczyńcom, którzy ufundowali patenokielich jak również wszystkim wspólnotom modlitewnym i indywidualnym darczyńcom oraz rodzicom bierzmowanych, którzy ufundowali nowe ornaty i stuły z okazji 40-lecia parafii. Niech św. Jadwiga uprasza potrzebne łaski. Bóg zapłać! 

12. Pod chórem można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”. 

13. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Krystynę Jastrzębską, śp. Grzegorza Mazurkiewicza, śp. Zbigniewa Matuszaka, śp. Beatę Gawrysiak, śp. Irenę Iwańczyk, śp. Mariana Kowalewskiego, śp. Teresę Kuźmińską i wszystkich naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek…

14. Módlmy się w tygodniu nowych powołań i za powołanych oraz dobrze przeżyjmy pierwsze dni maja.

Szczęść Boże!