• XXXII Światowy Dzień Chorego

Ogłoszenia duszpasterskie – 23.04.2023r.

III Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła zbierane są do puszek ofiary na dokończenie sufitu w kościele. Bóg zapłać!

2. Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do Częstochowy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodzin Powołanych i Wspierających powołania. Szczególnie zapraszamy rodziny powołanych: kapłanów, zakonników i zakonnic oraz członków SWPK AG i modlących się o powołania. Wyjazd sprzed kościoła Chrystusa Miłosiernego w sobotę 13 maja o godz. 02.00 powrót do godz. 21.00. Zapisy w biurze parafialnym lub w zakrystii. Przy zapisie prosimy wpłacić jak rok temu 70 zł. i podać PESEL.  

3. Próba dla dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w czwartek po wieczornej mszy świętej. Obecność obowiązkowa.

4. Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1,5% podatku na Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, poprzez którą pieniądze trafią do naszej Parafii. Za każdy przeznaczony grosz dziękujemy. Pod chórem wyłożone zostały kartki z danymi, które potrzebne są do odpisu.

5. Katolicka Szkoła Podstawowa informuje, że trwają zapisy do oddziałów przedszkolnych i klasy I. Wszelkie informacje można uzyskać również w sekretariacie szkoły.

6. Pod chórem można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”. Szczególnie polecamy go rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, z uwagi na artykuł: “Spowiedź dziecka – jak pomóc mu się przygotować?”.

7. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Jacka Wiśniewskiego, śp. Teresę Skonieczną, śp. Józefa Szudzika, śp. Irenę Rochowiak, śp. Tadeusza Kamińskiego, śp. Jadwigę Falkowską, śp. Ewę Sendecką i wszystkich naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek…

8. Trwa Tydzień Biblijny, nie ustawajmy w modlitwie o pokój na Ukrainie, a  wszystkim parafianom, gościom, sympatykom naszej parafii życzymy błogosławieństwa na każdy dzień.

Szczęść Boże!