Ogłoszenia duszpasterskie – 09.04.2023r.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1. Wszystkim gościom, sympatykom naszej świątyni i parafianom życzymy radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego, by Zmartwychwstały Chrystus obudził w nas to, co jeszcze uśpione, ożywił to, co jeszcze w nas martwe, a światło Jego Słowa prowadziło nas przez życie w radości i pokoju. Radosnego spotkania z Jezusem Zmartwychwstałym!

2. Jutro drugi dzień świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Tego dnia, jak co roku, zbieramy ofiary na KUL i inne uczelnie katolickie. Msze św. jak w każdą niedzielę.

3. Bóg zapłać wszystkim, którzy czynnie włączyli się w celebrację Triduum Paschalnego. Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni, za przygotowaniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego, jak również za ofiary na jego przygotowanie. Całej liturgicznej służbie ołtarza, młodzieży i państwu organistom za oprawę muzyczną, panom kościelnym. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, które zostaną przeznaczone na dokończenie sufitu w naszej świątyni (prace rozpoczną się po świętach!). Niech Zmartwychwstały Chrystus wszystkim błogosławi!

4. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia. Tego dnia zapraszamy o godz. 15.00 na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

5. Również w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 odprawiona zostanie suma odpustowa w kościele p.w. Chrystusa Miłosiernego.

6. Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1,5% podatku na Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, poprzez którą pieniądze trafią do naszej Parafii. Za każdy przeznaczony grosz dziękujemy. Pod chórem wyłożone zostały kartki z danymi, które potrzebne są do odpisu.

7. W sobotę 15 kwietnia odbędzie się katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych. Grupa I – 9:00, grupa II – 10:00, grupa III, o 11:00. Obecność obowiązkowa.

8. Katolicka Szkoła Podstawowa informuje, że trwają zapisy do oddziałów przedszkolnych i klasy I. Wszelkie informacje można uzyskać również w sekretariacie szkoły.

9. Pod chórem można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.

10. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Janusza Śmiejkowskiego i wszystkich naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek…

Szczęść Boże!