Ogłoszenia duszpasterskie – 02.04.2023r.

VI Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym po Mszy św. o godz. 16.00.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna najważniejszy okres naszych przygotowań do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Starajmy się przeżyć ten tydzień w skupieniu, uczestniczyć w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia, aby wzmacniać naszą wiarę i coraz pełniej i bardziej świadomie przeżywać największe wydarzenie w historii zbawienia.

3. Dzisiaj młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży będzie rozprowadzać przed Mszami św. palemki. Zdobyte środki przeznaczą na działalność statutową.

4. Nawiązując do długoletniej tradycji zapraszamy dzisiaj, 2 kwietnia w dniu powrotu św. Jana Pawła II do domu Ojca na czuwanie modlitewne przy pomniku Świętego na Skwerze św. Jana Pawła II. Modlitwę rozpoczniemy Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00 i zakończymy o godz. 21:37. Zabierzmy ze sobą lampiony i świece.

5. Informacja dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych – w najbliższy wtorek po mszy świętej o godz. 18:00 będzie możliwość odebrania w zakrystii ministranckiej gotowej szaty pierwszokomunijnej dla dziecka.

6. W środę po Mszy św. porannej odbędzie się spotkanie Żywego Różańca.

7. Dziękujemy za ofiary na dokończenie sufitu w naszym kościele, które wyniosły 8020 zł. Bóg zapłać!

8. Pragniemy bardzo gorąco podziękować wszystkim, którzy pomogli przy rozładunku desek do budowy sufitu. Jak widać materiał mamy już prawie w komplecie zgromadzony, a początek prac jest coraz bliżej. Wszystkim za pomoc i ofiary składamy Bóg zapłać!

9. W dni Triduum Paschalnego biuro parafialne będzie nieczynne.

10. Trwa przygotowanie Grobu Pańskiego. W związku z tym przy głównym wyjściu z kościoła umieszczono skarbonę, do której można składać ofiary na kwiaty.

11. Aby dać jeszcze okazję do spowiedzi osobom, które nie zdążyły się wyspowiadać, będziemy słuchać spowiedzi do środy przed Mszami świętymi. W Triduum Paschalnym nie słuchamy spowiedzi!

12. Zbiórka ministrantów i lektorów w związku z przeżywaniem Wielkiego Czwartku odbędzie się w środę po Mszy św. wieczornej. Prosimy rodziców o pomoc w dotarciu najmłodszym na to zebranie. Obecność obowiązkowa!

13. Triduum Paschalne (Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota), będzie dla nas czasem szczególnego przeżycia misterium paschalnego. W te dni przyjdźmy do naszej świątyni na wspólne przeżywanie tak pięknej, bogatej i wymownej liturgii:                    

Wielki Czwartek

18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej

Adoracja w Ciemnicy do godz. 22.00

SWPK zaprasza na czuwanie w intencji kapłanów i nowych powołań zaraz po liturgii.

 Wielki Piątek

(obowiązuje post ścisły)

9.00 Droga Krzyżowa

10.00 – 12.00 – zbiórka ministrantów i lektorów

18.00 Liturgia Męki Pańskiej

Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 24.00. Ostatnią godzinę prowadzi LSO i KSM

Wielka Sobota

Od godz. 8.00 adoracja przy Grobie Pańskim

10.00 – 11.00 – zbiórka ministrantów i lektorów

12.00 – 16.00 Poświęcenie pokarmów (co 30 min.)

Poświęcenie potraw w Batkowie o godz. 10.00 w szkole. Indywidualnie prosimy zgłaszać w biurze parafialnym.

22.00 Wigilia Paschalna z procesją rezurekcyjną
(prosimy o przyniesienie świec)

Niedziela Zmartwychwstania

Msze św. jak w każdą niedzielę

14. Po każdym poświęceniu pokarmów LSO będzie rozprowadzać przy wyjściu buteleczki z wodą święconą. Zebrane datki zasilą ich fundusz wakacyjny. Składamy serdeczne Bóg zapłać!

15. Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1,5% podatku na Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, poprzez którą pieniądze mogą trafić do naszej Parafii. Za każdy przeznaczony grosz dziękujemy. Pod chórem wyłożone zostały kartki z danymi, które potrzebne są do odpisu.

16. Katolicka Szkoła Podstawowa informuje, że trwają zapisy do oddziałów przedszkolnych i klasy I. Wszelkie informacje można uzyskać również w sekretariacie szkoły.

17. Pod chórem można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.

18. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Joannę Schuetzmann i wszystkich naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek…

19. Drogim parafianom, sympatykom naszej parafii i gościom życzymy dobrego przeżycia Wielkiego Tygodnia, nie ustawajmy we wspólnej modlitwie o pokój na świecie i w Ukrainie!

Szczęść Boże!