Ogłoszenia duszpasterskie – 19.03.2023r.

      IV Niedziela Wielkiego Postu

1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Gorzkie Żale sprawowane są w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00, a w piątki Droga Krzyżowa dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 oraz 17.00 oraz dla dzieci – o godz. 16.30. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 

2. Do biura parafialnego można dzwonić pod drugi nr tel. +48 731 167 111. Telefon działa w godzinach urzędowania biura. 

3. Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla uczniów szkół podstawowych. Trwają one od poniedziałku 20 marca do środy 22 marca. Nauki rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek odbywają się w następujących godzinach: o 9:00 dla kl. VII – VIII, o 10:30 dla kl. IV – VI i dla kl. 0 – III o 11:45.  W środę okazja do spowiedzi od 8:30. Msza święta dla kl. IV – VIII o 9:15, a dla kl. 0 – III nabożeństwo drogi krzyżowej o 11:00.

4. W przyszłą niedzielę na mszy świętej o godz. 11:00 odbędzie się poświęcenie medalików dzieci pierwszokomunijnych. Serdecznie zapraszamy.

5. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na dokończenie sufitu w naszej świątyni. Do skarbonki przy głównym wyjściu z kościoła można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za złożone ofiary! 

6. W sobotę o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych (wszystkie grupy z klasy ponadpodstawowej), będzie to już pierwsze ze spotkań bezpośrednio przygotowujących do sakramentu bierzmowania, dlatego obecność wszystkich jest bezwzględnie wymagana!!! 

7. W przyszłą niedzielę na Eucharystii o godz. 11.00 w łączności ze wspólnotą parafialną weźmie udział wspólnota Jan Chrzciciel. 

8. W dniach od 3 do 5 lipca organizujemy wyjazd dla LSO do Kopalni Złota w Złotym Stoku. Koszt uczestnictwa wynosi 469 zł (plus koszty transportu i ubezpieczenie). Zapisy u ks. Damiana z wpłatą 100 zł.  

9. W piątek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie lektorów, a w sobotę spotkanie ministrantów  i kandydatów o godz. 10.00. Obecność obowiązkowa! 

10. Zapraszamy chętną młodzież do zaangażowania się w śpiew scholi liturgicznej. Próby w każdą sobotę,  o godz. 19:00 w „Katoliku”. 

11. W Inowrocławiu organizowana jest Ekstremalna Droga Krzyżowa (trasa 43 km – wokół Inowrocławia oraz 14 km – do Markowic). EDK rozpocznie się w piątek 24 marca Mszą św. w kościele Zwiastowania NMP  o godz. 20.00. Więcej informacji na plakatach w gablocie. 

12. Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1,5% podatku na Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, poprzez którą pieniądze mogą trafić do naszej Parafii. Za każdy przeznaczony grosz dziękujemy.  Pod chórem wyłożone zostały kartki z danymi, które potrzebne są do odpisu. 

13. Serdecznie zachęcamy do przyjmowania do swego domu kapliczki Matki Bożej. Jest to szczególna okazja do modlitwy w naszych domach. Kapliczkę zabieramy w niedzielę, a oddajemy w sobotę. Włączmy się  w to szlachetne dzieło modlitwy parafialnej. 

14. Katolicka Szkoła Podstawowa informuje, że trwają do oddziałów przedszkolnych i klasy I. Wszelkie informacje można uzyskać również w sekretariacie szkoły. 

15. Pod chórem można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.  

16. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Macieja Żywockiego, śp. Aleksandrę Wiśniewską, śp. Lidię Leśniewską, śp. Gizelę Pomaskę i wszystkich naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek…

17. Wszystkim rodzinom naszej parafii, gościom i sympatykom życzymy pokoju w sercach, owocnego przeżycia czasu Wielkiego Postu.

Szczęść Boże!