Ogłoszenia duszpasterskie – 12.03.2023r.

III Niedziela Wielkiego Postu

1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Gorzkie Żale sprawowane są w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00, a w piątki Droga Krzyżowa dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 oraz 17.00 oraz dla dzieci – o godz. 16.30. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Do biura parafialnego można dzwonić pod drugi nr tel. +48 731 167 111. Telefon ten działa w godzinach urzędowania biura, czyli od poniedziałku od godz. 16.30 do piątku 17.30 oraz w sobotę do 9.00 do 10.00.

3. Od przyszłej niedzieli rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne dla szkół podstawowych. Szczegółowy plan zostanie podany za tydzień. Tegoroczne rekolekcje prowadzić będzie o. Mateusz Kamecki – kapucyn posługujący na co dzień w klasztorze w Mogilnie.

4. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować parafianom i sympatykom naszej parafii za pomoc przy rozładunku wełny mineralnej na docieplenie sufitu w kościele. Całej grupie składamy serdeczne Bóg zapłać!

5. We wtorek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy ósmej (grupa ks. Damiana) oraz w sobotę o godz. 15.00 z klasy ponadpodstawowej (grupa ks. Damiana).

6. W dniach od 3 do 5 lipca organizujemy wyjazd dla LSO do Kopalni Złota w Złotym Stoku. Koszt uczestnictwa wynosi 469 zł (plus koszty transportu i ubezpieczenie). Zapisy u ks. Damiana do 15 marca z wpłatą 100 zł. Informacje o obiekcie można znaleźć na www. kopalniazlota.pl

7. Zapraszamy chętną młodzież do zaangażowania się w śpiew scholi liturgicznej. Próby w każdą sobotę, o godz. 19:00 w „Katoliku”.

8. W przyszłą sobotę, 18 marca, odbędą się katechezy dla dzieci pierwszokomunijnych. Grupa I o godz. 9:00, grupa II o 10:00 i grupa III o 11:00.

9. W Inowrocławiu organizowana jest Ekstremalna Droga Krzyżowa (trasa 43 km – wokół Inowrocławia oraz 14 km – do Markowic). EDK rozpocznie się w piątek 24 marca Mszą św. w kościele Zwiastowania NMP o godz. 20.00. Więcej informacji na plakatach w gablocie.

10. Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1,5% podatku na Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, poprzez którą pieniądze mogą trafić do naszej Parafii. Za każdy przeznaczony grosz dziękujemy. Pod chórem wyłożone zostały kartki z danymi, które potrzebne są do odpisu.

11. Serdecznie zachęcamy do przyjmowania do swego domu kapliczki Matki Bożej. Jest to szczególna okazja do modlitwy w naszych domach. Kapliczkę zabieramy w niedzielę, a oddajemy w sobotę. Włączmy się w to szlachetne dzieło modlitwy parafialnej.

12. Katolicka Szkoła Podstawowa informuje, że trwają do oddziałów przedszkolnych i klasy I. Wszelkie informacje można uzyskać również w sekretariacie szkoły.

13. Pod chórem można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.

14. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Kazimierę Fladen, śp. Mariannę Dziedzic, śp. Lecha Szelągowskiego i wszystkich naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek…

15. Wszystkim rodzinom naszej parafii, gościom i sympatykom życzymy pokoju w sercach, dobrego czasu przeżywania rekolekcji i błogosławionego tygodnia.

Szczęść Boże!