• XXXII Światowy Dzień Chorego

Ogłoszenia duszpasterskie – 05.03.2023r.

II Niedziela Wielkiego Postu

1. Od dziś do środy przeżywać będziemy rekolekcje wielkopostne, które głosić będzie ks. dr Rafał Białek, proboszcz sanktuarium w Markowicach. Nauki rekolekcyjne głoszone będą dzisiaj na każdej Mszy św. oraz w dni powszednie na Mszach św. o godz. 8.00, 17.00 i 18.00. W te dni zbierana będzie składka, którą przekażemy ojcu rekolekcjoniście za jego posługę.

2. Od poniedziałku do środy trwać będą również rekolekcje dla uczniów „Ekonoma”. Nauki rekolekcyjne zaczynają się o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy osoby z zewnątrz na spotkanie w środę z aktorem Tadeuszem Chudeckim, który wygłosi świadectwo pt.: „Mam ciekawe Życie”… Tak, ja też chcę być święty! Serdecznie zapraszamy!

3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Gorzkie Żale sprawowane są w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00, a w piątki Droga Krzyżowa dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 oraz 17.00 oraz dla dzieci – o godz. 16.30. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. W dniach od 3 do 5 lipca organizujemy wyjazd dla LSO do Kopalni Złota w Złotym Stoku. Koszt uczestnictwa wynosi 469 zł (plus koszty transportu i ubezpieczenie). Zapisy u ks. Damiana do 10 marca z wpłatą 100 zł. Informacje o obiekcie można znaleźć na www. kopalniazlota.pl

5. We wtorek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie kandydatek do bierzmowania z klasy ponadpodstawowej (grupa ks. Pawła). Druga Grupa ks. Pawła (klasa 8) będzie miała spotkanie w kościele po nabożeństwie Gorzkich Żali 12 marca.

6. Ruch Światło-Życie zaprasza do naszej świątyni w II czwartek miesiąca (9 marca) na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 20:00. Natomiast w niedzielę 12 marca odbędzie się Rejonowy Dzień Wspólnoty.

7. Zapraszamy chętną młodzież do zaangażowania się w śpiew scholi liturgicznej. Próby w każdą sobotę, o godz. 19:00 w „Katoliku”.

8. Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1,5% podatku na Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, poprzez którą pieniądze mogą trafić do naszej Parafii. Za każdy przeznaczony grosz dziękujemy. Pod chórem wyłożone zostały kartki z danymi, które potrzebne są do odpisu.

9. W przyszłą niedzielę składka zostanie przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii. W zeszłym tygodniu na dokończenie sufitu zebrano do puszek 9 030 zł. Bóg zapłać za składane ofiary!

10. Pod chórem można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.

11. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Julię Kuśnierz, Rafała Pokorskiego, Mariannę Piniewską, Jana Kroczyka i wszystkich naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek…

12. Wszystkim rodzinom naszej parafii, gościom i sympatykom życzymy pokoju w sercach, dobrego czasu przeżywania rekolekcji i błogosławionego tygodnia.

Szczęść Boże!