Ogłoszenia duszpasterskie – 26.02.2023r.

I Niedziela Wielkiego Postu

1. W niedzielę 5 marca odbędzie się pielgrzymka dziękczynna za czas peregrynacji na Jasną Górę. Autokar do Częstochowy, wyjedzie z parkingu przy kościele Chrystusa Miłosiernego o godz. 13.00. Wyjazd powrotny z Jasnej Góry w poniedziałek o godz. 02.00. Koszt wyjazdu 75 zł. Zapisy u księdza Pawła Kowalskiego po Mszach Św. lub telefonicznie – tel. 607 10 50 50. Jak również w naszej zakrystii lub biurze parafialnym.

2.W związku z tragicznym trzęsieniem ziemi w Turcji i Syrii, zebraliśmy 8684 zł i 12 gr, które za pośrednictwem Caritas Polska zostały przekazane poszkodowanym. Bóg zapłać.

3. Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich zaprasza w I czwartek miesiąca z na Mszę św. o godz. 8:00 w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.

4. W czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy ósmej (grupa ks. Pawła). Grupa ks. Marcina (1 kl. Szkoły średniej) również spotka się w czwartek po mszy świętej o godz. 18:00.

5. W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa pasyjne. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową, która odbędzie się dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 i 17.00 a dla dzieci o godz. 16.30, a w niedzielę na Gorzkie Żale sprawowane po Mszy św. o godz. 16.00.

6. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i adorację o godz. 15.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00.

7. W I sobotę miesiąca zapraszamy na modlitwę różańcową, o godz. 7:30.

8. Zapraszamy chętną młodzież do zaangażowania się w śpiew scholi liturgicznej. Próby w każdą sobotę, o godz. 19:00 w „Katoliku”.

9. Zapraszamy rodziców – przedstawicieli poszczególnych szkół i klas dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie organizacyjne w związku z uroczystością Pierwszej Komunii Świętej we wtorek, po mszy św. o godz. 18:00.

10. W sobotę od godz. 8.00 odwiedzimy z komuną św. chorych i starszych.

11. Zbiórka dla kandydatów na ministranta w sobotę o godz. 10.00, a dla ministrantów o 11.00. Zapraszamy!

12. Jak w roku ubiegłym, pomocą w postanowieniach wielkopostnych może być „Zdrapka Wielkopostna”. Można ją nabyć przy wyjściu z kościoła. Ofiary za zdrapki będą przeznaczone na wyjazd wakacyjny naszych lektorek. Minimalny koszt zdrapki wynosi 5 zł. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać! 

13. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować grupie osób, które pomogły rozładować transport materiału dociepleniowego. Bóg zapłać. Jednocześnie informujemy, że dzisiaj przy wyjściach z kościoła trwa zbiórka do puszek na dokończenie sufitu w naszej świątyni. Bóg zapłać za złożone ofiary!

14. Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1,5% podatku na Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, poprzez którą pieniądze mogą trafić do naszej Parafii. Za każdy przeznaczony grosz dziękujemy. Pod chórem wyłożone zostały kartki z danymi, które potrzebne są do odpisu.

15. Pod chórem można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.

16. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Szczepana Stepczyńskiego, śp. Kazimierza Zielińskiego, śp. Grażynę Pawlak i wszystkich naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek…

17. Wszystkim rodzinom naszej parafii, gościom i sympatykom życzymy pokoju w sercach, dobrego czasu przeżywania Wielkiego Postu i błogosławionego tygodnia.

Szczęść Boże!