• Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego 2024

Ogłoszenia duszpasterskie – 19.02.2023r.

                VII Niedziela Zwykła

1. Dobiega końca nawiedzenie kopii cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w naszej diecezji. Uroczyste pożegnanie odbędzie się dziś, 19 lutego o godz. 15 00 w Archikatedrze Gnieźnieńskiej na które ksiądz Prymas Wojciech Polak zaprasza wszystkich diecezjan. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd o godz. 13.30 sprzed kościoła Chrystusa Miłosiernego. Informacje w naszej zakrystii.  Z kolei w niedzielę 5 marca podziękujemy za czas peregrynacji udając się na pielgrzymkę dziękczynną na Jasną Górę, na którą serdecznie zapraszamy. Autokar do Częstochowy, wyjedzie z parkingu przy kościele Chrystusa Miłosiernego w niedzielę 05 marca o godz. 13.00. Wyjazd powrotny z Jasnej Góry w poniedziałek o godz. 02.00. Koszt wyjazdu 75 zł. Zapisy u księdza Pawła Kowalskiego po Mszach Św. lub telefonicznie – tel. 607 10 50 50. 

2. W związku z tragicznym trzęsieniem ziemi w Turcji i Syrii, dzisiaj w całej archidiecezji zbierane będą do puszek ofiary, które za pośrednictwem Caritas polska zostaną przekazane poszkodowanym.

3. W najbliższą środę, 22 lutego, rozpoczniemy okres przygotowania do świąt Wielkanocnych, czyli Wielki Post. Msze św. w Środę Popielcową w naszym kościele celebrujemy w następującym porządku:00, 9.30, 17.00, 18.00. Przypominamy, że w tym dniu wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Oznacza to, że w ciągu dnia możemy spożyć wyłącznie jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa niepełne. Obowiązek ten nie dotyczy chorych.

4. Jak w roku ubiegłym, pomocą w postanowieniach wielkopostnych może być „Zdrapka Wielkopostna”. Można ją nabyć przy wyjściu z kościoła. Ofiary za zdrapki będą przeznaczone na wyjazd wakacyjny naszych lektorek. Minimalny koszt zdrapki wynosi 5 zł. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać! 

5. W środę biuro parafialne będzie nieczynne.

6. W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa pasyjne. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową, która odbędzie się dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 i 17.00, a dla dzieci o godz. 16.30, a w niedzielę na Gorzkie Żale sprawowane po Mszy św. o godz. 16.00.

7. W czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy ponadpodstawowej (grupa ks. Waldemara) oraz w sobotę o godz. 15.00 z klasy ósmej (grupa ks. Waldemara).

8. Przygotowujemy się do budowy sufitu w naszej świątyni. W środę około godz. 11.00 ma dotrzeć transport materiałów dociepleniowych (lekkie). Gdyby były osoby gotowe pomóc serdecznie zapraszamy i z góry dziękujemy!

9. Serdecznie zapraszamy młodzież naszej parafii w wieku od 14 do 30 roku życia do zaangażowania się w działalność scholi liturgicznej. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby się włączyć w “chóralne” śpiewanie zapraszamy w przyszłą sobotę 25 lutego, na próbę, o godz. 19:00, w “Katoliku”. Więcej informacji u ks. Marcina.

10. Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1,5% podatku na Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, poprzez którą pieniądze mogą trafić do naszej Parafii. Za każdy przeznaczony grosz dziękujemy. Pod chórem wyłożone zostały kartki z danymi, które potrzebne są do odpisu.

11. Katolicka Szkoła Podstawowa serdecznie zaprasza na drzwi otwarte do oddziałów przedszkolnych i klasy I. Odbędą się one w sobotę 25 lutego o godzinie 10.00 w budynku szkoły. Będzie to okazja, aby poznać ofertę i bazę dydaktyczną szkoły. Wszelkie informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły.

12. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na dokończenie sufitu w naszej świątyni. Bóg zapłać za złożone ofiary!

13. Pod chórem można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.

14. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Krystynę Szczęsną, Melanię Sobczak, Kazimierza Lewandowskiego, Henryka Misiaka, Zbigniewa Kłodzińskiego, Mieczysława Ciszewskiego i wszystkich naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek…

15. Nie ustawajmy w modlitwie o pokój na Ukrainie, a  wszystkim parafianom, gościom, sympatykom naszej parafii życzymy błogosławieństwa na każdy dzień.

Szczęść Boże!