• Życie w parafii w czasie wakacji :)

Ogłoszenia duszpasterskie – 12.02.2023r.

VI Niedziela Zwykła

1. Dobiega końca nawiedzenie kopii cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w naszej diecezji. Uroczyste pożegnanie odbędzie się w niedzielę 19 lutego o godz. 15 00 w Archikatedrze Gnieźnieńskiej na które ksiądz Prymas Wojciech Polak zaprasza wszystkich diecezjan.

2. Dzisiaj o godz. 16.00 zapraszamy do par. pw. św. Józefa na adorację i comiesięczną katechezę poświęconą kolejnemu przykazaniu: „Nie zabijaj”.

3. W związku z tragicznym trzęsieniem ziemi w Turcji i Syrii, w przyszłą niedzielę, 19 lutego, w całej archidiecezji zbierane będą do puszek ofiary, które za pośrednictwem Caritas polska zostaną przekazane poszkodowanym.

4. Przygotowujemy się do budowy sufitu w naszej świątyni. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel i pomogli przy rozładunku transportu desek. Bóg zapłać!

5. Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1,5% podatku na Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, poprzez którą pieniądze mogą trafić do naszej Parafii. Za każdy przeznaczony grosz dziękujemy. Pod chórem wyłożone zostały kartki z danymi, które potrzebne są do odpisu.

6. W środę po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy ponadpodstawowej (grupa ks. Damiana) oraz w sobotę o godz. 10.00 z klasy ósmej (grupa ks. Damiana).

7. W przyszłą sobotę (18 lutego) odbędą się katechezy dla dzieci pierwszokomunijnych. Grupa I o 9:00, grupa II o 10:00, grupa III o 11:00. Tego dnia, po każdej katechezie będzie możliwość skorzystania z usług pani krawcowej, która uszyje szatę pierwszokomunijną dla dziecka.

8. W sobotę o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie kandydatów na ministranta. Zbiórka w kościele. Serdecznie zapraszamy!

9. Katolicka Szkoła Podstawowa informuje, że rozpoczęły się już zapisy do oddziałów przedszkolnych i klasy I. Wszelkie informacje można uzyskać również w sekretariacie szkoły.

10. Pod chórem można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.

11. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Władysławę Bassę, śp. Mariana Nowaka, śp. Aleksandrę Górną, śp. Bronisława Dobrosielskiego i wszystkich naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek…

12. Nie ustawajmy w modlitwie o pokój na Ukrainie, a  wszystkim parafianom, gościom, sympatykom naszej parafii życzymy błogosławieństwa na każdy dzień.

Szczęść Boże!