Ogłoszenia duszpasterskie – 05.02.2023r.

V Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00, poświęcone zostaną świece dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej.

2. Dobiegła końca wizyta duszpasterska. Wszystkim rodzinom, które włączyły się we wspólną modlitwę o błogosławieństwo dla ich domów oraz za ofiary na rzecz kościoła, składamy staropolskie Bóg zapłać. Po feriach przedstawione zostanie sprawozdanie pokolędowe.

3. Od poniedziałku Msze św. sprawowane będą w porządku zwykłym, czyli o 8.00, 17.00 i 18.00.

4. Biuro parafialne czynne w dni powszednie od godz. 16.30 do 17.30. a w soboty od 9.00 do 10.00.

5. W czwartek o godz. 20:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez członków Ruchu Światło-Życie.

6. W sobotę 11 lutego, przypada Światowy Dzień Chorego. Tego dnia zapraszamy osoby chore i starsze na Msze św. o godz. 8.00 i 18.00 podczas których zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Przypominamy, że sakrament ten mogą przyjąć osoby chore i w podeszłym wieku, które są w stanie łaski uświęcającej! Prosimy członków rodzin czy sąsiadów o pomoc tym osobom w dotarciu do świątyni.

7. Również w przyszłą sobotę, w Szpitalu Powiatowym w Inowrocławiu gościć będziemy księdza Arcybiskupa Prymasa Polski Wojciecha Polaka, który w kaplicy szpitalnej o godz. 13.00 odprawi Mszę świętą w intencji chorych.

8. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomogli przy demontażu dekoracji bożonarodzeniowej. Panom, grupie młodzieży oraz paniom za posprzątanie kościoła. Niech dobry Bóg wszystkim hojnie błogosławi. Bóg zapłać!

9. Katolicka Szkoła Podstawowa informuje, że rozpoczęły się już zapisy do oddziałów przedszkolnych i klasy I. Wszelkie informacje można uzyskać również w sekretariacie szkoły.

10. Wzorem lat ubiegłych filia Caritas AG w Inowrocławiu organizuje V Bal Charytatywny. Wydarzenie będzie miało miejsce w dniu 17 lutego 2023 roku o godz. 19.00 w Dworze Biesiadnym w Rojewie. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej szlachetnej inicjatywie, dochód zostanie przeznaczony na wsparcie młodzieżowego wolontariatu oraz placówki dla osób niepełnosprawnych prowadzonych przez Caritas w Inowrocławiu. Więcej szczegółów i cegiełki do nabycia u p. Doroty – 695-203-945.

11. Pod chórem można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.

12. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Barbarę Malborską i wszystkich naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek…

13. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia, a dzieciom i młodzieży dobrego wypoczynku.

Szczęść Boże!