Ogłoszenia duszpasterskie – 29.01.2023r.

IV Niedziela Zwykła

1. Do środy trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Z kościoła można zabrać wodę święconą. Jeśli na kolędzie nie mamy takiej wody, to prosimy o poinformowanie o tym księdza na początku wizyty. Plan kolędy znajduje się w gablotach ogłoszeń, parafialnym facebooku i na stronie internetowej. Do końca tygodnia, biuro parafialne czynne będzie od poniedziałku do soboty w godz. 9.00-10.00.

2. W tym tygodniu Msze św. sprawowane są w dni powszednie o godz. 8.00 i 15.00 z koronką do Bożego Miłosierdzia.

3. W czwartek przeżywać będziemy święto Ofiarowania Pańskiego. Tego dnia Msze św. sprawowane będą o 8.00, 15.00 i 18.00.

4. Zbiórka dla LSO związana z kolędowaniem w czwartek o godz. 11.00.

5. Święto Ofiarowania Pańskiego obchodzone jest w Kościele jako Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w niezliczonych zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Zechciejmy również materialnie wspierać szczególnie zakony kontemplacyjne (klauzurowe), których zadaniem jest przede wszystkim modlitwa za każdego z nas, za cały Kościół i świat. Tego dnia przy wejściu do kościoła zbierane będą ofiary do puszek, które zostaną przekazane siostrom karmelitankom z gnieźnieńskiego Karmelu.

6. W I czwartek miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 8:00 w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Po Mszy św. spotkanie formacyjne Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 15.30 do godz. 17.00. Okazja do spowiedzi w czwartek od godz. 17.00 oraz w piątek od godz. 14.00.

8. W sobotę zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 7.30.

9. Chorych i starszych ks. proboszcz i ks. Waldemar odwiedzą z Komunią św. w sobotę, 4 lutego, od godz. 8.30.

10. W niedzielę, 5 lutego na Mszy św. o godz. 11.00, poświęcone zostaną świece dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej.

11. Dziękujemy za ofiary złożone do puszek na dokończenie sufitu w naszej świątyni, które wyniosły 6600 zł. Bóg zapłać.

12. Katolicka Szkoła Podstawowa informuje, że rozpoczęły się już zapisy do oddziałów przedszkolnych i klasy I. Wszelkie informacje można uzyskać również w sekretariacie szkoły.

13. Wzorem lat ubiegłych filia Caritas AG w Inowrocławiu organizuje V Bal Charytatywny. Wydarzenie będzie miało miejsce w dniu 17 lutego 2023 roku o godz. 19.00 w Dworze Biesiadnym w Rojewie. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej szlachetnej inicjatywie, dochód zostanie przeznaczony na wsparcie młodzieżowego wolontariatu oraz placówki dla osób niepełnosprawnych prowadzonych przez Caritas w Inowrocławiu. Więcej szczegółów i cegiełki do nabycia u p. Doroty – 695-203-945.

14. Pod chórem można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem 5 minut dla Boga. Cena 10 zł.

15. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Bogusławę Rybczyńską, śp. Jana Szczerbaniaka, śp. Bolesława Markiewicza, śp. Agatę Mach i wszystkich naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek…