Ogłoszenia duszpasterskie – 15.01.2023r.

        II Niedziela Zwykła

1. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Z kościoła można zabrać wodę święconą. Jeśli na kolędzie nie mamy takiej wody, to prosimy o poinformowanie o tym księdza na początku wizyty. Plan kolędy znajduje się w gablotach ogłoszeń, parafialnym facebooku i na stronie internetowej.

2. W czasie kolędy, biuro parafialne czynne będzie od poniedziałku do soboty w godz. 9.00-10.00.

3. Pragniemy zdementować fałszywe informacje, które pojawiły się podczas kolędy! Nigdy nie było powiedziane, że podczas kolędy mają być dwie koperty! Jedna na sufit a druga kolędowa. Kolęda jest przede wszystkim błogosławieństwem mieszkań, modlitwą w rodzinach i rozmową duszpasterską. Jeśli ktoś składa przy tej okazji ofiarę, to jest ona przeznaczona na cele parafialne i bardzo za nie dziękujemy!

4. W okresie kolędowym Msze św. sprawowane są w dni powszednie o godz. 8.00 i 15.00 z koronką do Bożego Miłosierdzia, a w soboty o godz. 18.00.

5. Ksiądz Fryderyk Garlicki dziękuje wszystkim ofiarodawcom za wsparcie jego wspólnoty w Winnicy na Ukrainie. Ofiary wyniosły 17 456 zł i 15 funtów. Niech dobry Bóg wszystkim błogosławi Wam! Bóg zapłać!

6. Dziękujemy również za ubiegłotygodniową składkę inwestycyjną, która wyniosła 8815 zł. Bóg zapłać!

7. Serdecznie zapraszamy osoby w wieku 60+ potrzebujące wsparcia w codziennym funkcjonowaniu do udziału w projekcie pt. „Klub Seniora Słoneczny uśmiech”, współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. W ofercie projektu usługi opiekuńcze w placówce Klubu Seniora od poniedziałku do piątku. Szczegółowe informacje na temat udziału w projekcie można uzyskać w biurze parafialnym w godzinach jego pracy.

8. W związku z małym zainteresowaniem wyjazdem na zimowisko do Białego Dunajca postanowiliśmy zrezygnować z wyjazdu. Serdecznie przepraszamy osoby, które zapisały się na zimowisko!

9. Serdecznie zapraszamy wszystkich pielgrzymów na spotkanie opłatkowe naszej grupy pielgrzymkowej, które odbędzie się w przyszłą sobotę 21 stycznia po wieczornej mszy świętej. Zapraszamy także wszystkich tych, którzy się zastanawiają, czy wybrać się na pielgrzymi szlak. Będzie to okazja do rozmowy i rozwiania wszelkich wątpliwości. Przypominamy, że termin Pieszej Pielgrzymki Archidiecezji Gnieźnieńskiej, wbrew wcześniejszym zapowiedziom pozostał bez zmian. Pielgrzymujemy od 28 lipca do 6 sierpnia.

10. Katolicka Szkoła Podstawowa informuje, że rozpoczęły się już zapisy do oddziałów przedszkolnych i klasy I. Wszelkie informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły.

11. Za tydzień odbędzie się kwesta do puszek na dokończenie sufitu w naszym kościele. Za składane ofiary składamy staropolskie Bóg zapłać!

12. Włączone jest ogrzewanie świątyni. Prosimy zwrócić uwagę na zamykanie drzwi!

13. Pod chórem można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego” i ostatnie sztuki kalendarza parafialnego.

14. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Mateusza Wajcherta, śp. Marka Wydmucha, śp. Monikę Chmal i wszystkich naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek…

15. Módlmy się o pokój na świecie i o wiarę w naszej wspólnocie oraz nawrócenie dla grzeszników.

Szczęść Boże!