Ogłoszenia duszpasterskie – 08.01.2023r.

Niedziela Chrztu Pańskiego

1. Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. Choć w naszych kościołach kolędy będą rozbrzmiewać jeszcze do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, to jednak liturgia będzie już kierować nasz wzrok na Jezusa, który rozpoczyna swoją publiczną działalność.

2. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Z kościoła można zabrać wodę święconą. Jeśli na kolędzie nie mamy takiej wody, to prosimy o poinformowanie o tym księdza na początku wizyty. Plan kolędy znajduje się w gablotach ogłoszeń, parafialnym facebooku i na stronie internetowej. W czasie kolędy, biuro parafialne czynne będzie od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-10.00.

3. W okresie kolędowym Msze św. sprawowane są w dni powszednie o godz. 8.00 i 15.00 z koronką do Bożego Miłosierdzia, a w soboty o godz. 18.00.

4. W sobotę (14.01.2023r.) o godz. 15.30 zapraszamy do kościoła p.w. św. Jadwigi Królowej w Inowrocławiu na koncert kolęd i pastorałek. Wystąpią chóry Państwowej Szkoły Muzycznej oraz Chór kameralny PRO ARTE.

5. W naszej parafii organizujemy Zimowisko w Białym Dunajcu koło Zakopanego. Termin wyjazdu od 4 lutego do 9 lutego. W programie: Msza św. Na Jasnej Górze, zwiedzanie muzeum zapałek, spacer po Krupówkach, wyjazd na Morskie Oko, zwiedzanie sanktuarium w Ludźmierzu, sanktuarium na Krzeptówkach, wjazd na Gubałówkę, zwiedzanie Muzeum św. Jana Pawła II w Wadowicach. W pierwszej kolejności wyjazd skierowany jest dla rodzin ministrantów i lektorów. Koszt wyjazdu 880 zł. W cenie przejazd autokarem, pełne wyżywienie, niektóre bilety. Zapisy u ks. Damiana z wpłatą 200 zł. Plan wyjazdu na stronie parafii i parafialnym facebooku.

6. W sobotę o godzinie 10.00 zbiórka dla ministrantów i lektorów związana z kolędowaniem. Obecność obowiązkowa!

7. Parafia rozpoczęła rekrutację osób w wieku 60+, z miasta Inowrocławia do udziału w projekcie pt. „Klub Seniora „Znów Aktywni”” współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.W programie projektu m.in: zajęcia arteterapeutyczne, animacyjne i prelekcje ze specjalistami.Szczegółowe informacje na temat udziału w projekcie można uzyskać w biurze parafialnym w godzinach jego pracy. Serdecznie zapraszamy!

8. Katolicka Szkoła Podstawowa informuje, że rozpoczęły się już zapisy do oddziałów przedszkolnych i klasy I. Społeczność szkoły serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na przedstawienie jasełkowe pt. „Niesiemy miłość i pokój”. Są do wyboru dwa terminy: 11 stycznia (w środę) o godzinie 17.00 w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. NMP oraz 15 stycznia (w niedzielę) po mszy św. o godzinie 11.00 w kościele św. Jadwigi Królowej. Po każdym występie będzie możliwość zapoznania się z bogatą ofertą szkoły. Wszelkie informacje można uzyskać również w sekretariacie szkoły.

9. Włączone jest ogrzewanie świątyni. Prosimy zwrócić uwagę na zamykanie drzwi!

10. Pod chórem można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego” i ostatnie sztuki parafialnego kalendarza.

11. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Magdalenę Słomkowską, śp. Izabelę Radzikowską, śp. Teresę Malicką, śp. Zenona Patyka, śp. Lecha Pietrykowskiego, śp. Tomasza Kwiecińskiego, śp. Dorotę Wengierską i wszystkich naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek…