• Nowy numer telefonu do biura parafialnego

Ogłoszenia duszpasterskie – 01.01.2023r.

Niedziela Świętej Bożej Rodzicielki

Wszystkim gościom i parafianom u progu Nowego Roku, pragniemy życzyć wiele łask Bożych, spokoju serca, wytrwałości w dobrych postanowieniach oraz dużo sił w drodze do świętości. Szczęśliwego Nowego Roku!

1. Do 6 lutego msze św. popołudniowe, poza sobotami, sprawowane będą o godz. 15.00, a biuro parafialne czynne będzie od godz. 9.00 do 10.00.

2. Wczoraj dobry Bóg wezwał przed Swoje oblicze papieża seniora Benedykta XVI. Polecajmy jego duszę miłosierdziu Bożemu!

3. W środę, po Mszy św. o godz. 8.00, zapraszamy wszystkich członków Żywego Różańca na spotkanie opłatkowe.

4. W piątek (6 stycznia), przeżywać będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego, potocznie znaną świętem Trzech Króli. Msze święte sprawowane będą jak w niedziele. Podczas Mszy świętych pobłogosławione zostaną kreda i kadzidło. W kadzidło i kredę będzie się można zaopatrzyć u ministrantów przy wejściu do naszej świątyni. Ofiary z nich zasilą fundusz ministrancki, który przeznaczą na wakacyjny wyjazd.

5. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nasz parafialny kalendarz na Nowy Rok 2023. Przygotowany specjalnie na 40 rocznicę powstania parafii. Minimalny koszt nabycia to 20 zł. Bóg zapłać!

6. W naszej parafii organizujemy Zimowisko w Białym Dunajcu koło Zakopanego. Termin wyjazdu od 4 lutego do 9 lutego. W programie: Msza św. Na Jasnej Górze, zwiedzanie muzeum zapałek, spacer po Krupówkach, wyjazd na Morskie Oko, zwiedzanie sanktuarium w Ludźmierzu, sanktuarium na Krzeptówkach, wjazd na Gubałówkę, zwiedzanie Muzeum św. Jana Pawła II w Wadowicach. W pierwszej kolejności wyjazd skierowany jest dla rodzin ministrantów i lektorów. Koszt wyjazdu 880 zł. W cenie przejazd autokarem, pełne wyżywienie, niektóre bilety. Zapisy u ks. Damiana z wpłatą 200 zł. Szczegółowy plan zostanie umieszczony po Nowym Roku!

7. W piątek przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. przed Mszami św. chorych i starszych odwiedzimy z komunią św. w sobotę od godz. 8.00.

8. W sobotę o godzinie 11.00 zbiórka dla ministrantów i lektorów związana z kolędowaniem. Obecność obowiązkowa!

9. Od 2 stycznia 2023 r. rozpocznie się wizyta duszpasterska. Będzie ona w formie sprzed pandemii. Plan kolędy na pierwszy tydzień znajduje się w gablocie, na stronie parafii i parafialnym facebooku.

10. Włączone jest ogrzewanie świątyni. Prosimy zwrócić uwagę na zamykanie drzwi!

11. Pod chórem można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.

12. Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: śp. ks. kan. Zenona Rutkowskiego, śp. Stefanię Nawrocką, śp. Magdalenę Podkowę i wszystkich zmarłych z naszych rodzin.

Szczęść Boże!